BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Çetin Keren'in 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Çetin Keren'in 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

2021-2022 Eğitim-öğretim yılı 6 Eylül'de başlayacak. Pandemi tedbirleri çerçevesinde okullarımızda uzaktan eğitim sürecini uygulandı ve uzun aradan sonra tam zamanlı eğitime geçmenin heyecanını ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. 6 Eylül' de yüz yüze eğitime tamamen başlayacak öğrencilerimiz için okullarımızda tüm hazırlıklar tamamlanmıştır. Tüm okul idarecilerimiz, öğretmenlerimiz, yardımcı personelimizle birlikte okullarımızda öğrencilerimizin sağlıklı bir eğitim öğretim yılı geçireceği eğitim ortamları hazırlanmıştır.   

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilçemizde yüz yüze eğitim sürecinin devamlılığı için tüm önlemleri aldık ve çocuklarımızın eğitimini sağlıklı koşullarda sürdürebilmesinin takipçisi olacağız. Bunun ilk adımı öncelikle tüm eğitim çalışanları olarak aşılarımızı olacağız. Okullarımızda pandemi tedbirleri ile birlikte sosyal mesafe, hijyen ve maske kurallarına özenle uyacağız.  

Çocuklar bizim geleceğimizdir. Bu bilinçle, düşünen, araştıran, yeni fikirlere açık, sorumluluk duygusuna sahip, milli kültürümüzü benimsemiş, bilim ve teknoloji üretimine yatkın, beceri düzeyi yüksek, manevi değerlere bağlı, üretken ve bilgi çağı insanı yetiştirmek devletimizin temel amacı ve bizlerin de en önemli asli görevleri arasındadır. Ülkemizin yarınlara en güzel şekilde hazırlanması için evlatlarımızı iyi yetiştirmek zorundayız. Bu okullarımızdan yetişecek evlatlarımız da ailelerine yakışır bir şekilde sorumluluk yüklenecek ve ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine değil, daha üstüne çıkaracaklardır.  

Okullarımız ancak öğrencilerimizin varlığıyla anlam bulmaktadır. Bu noktada velilerimiz, eğitim yolculuğunun en önemli paydaşlarıdır, öğrencilerimizin sağlıklı bir eğitim dönemi geçirmeleri konusunda kendilerinin desteğine her zaman ihtiyaç duyduğumuzu bilmelerini isterim. Salgınla mücadelemiz birlikte ve kuvvetli olmalıdır.

2021-2022 eğitim öğretim yılında tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve eğitim camiamıza başarılar diliyor, yeni eğitim-öğretim yılının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.  

Çetin Keren

İlçe Milli Eğitim Müdürü

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.