BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Çetin Keren'in Atatürk'ün 84. Vefat Yıl Dönümü Anma Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Çetin Keren'in Atatürk'ün 84. Vefat Yıl Dönümü Anma Mesajı

Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük devlet adamı ve milli mücadelemizin önderi, ulu önder, eşsiz lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, ebediyete irtihalinin 84. yıldönümünde O'nu bir kez daha özlemle ve rahmetle anıyoruz.

Milletimizin yetiştirdiği nadide değerlerden biri olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü gerek tarih sahnesinde gerekse de toplum vicdanında değerli kılan onun milletine olan inancıdır. O, bu inanç doğrultusunda milletiyle beraber yedi düvele karşı durmuş ve tarihte eşine az rastlanır kahramanlıklarla dolu bir savaşın eşsiz lideri olmuştur. Askeri dehası ve devlet adamlığı vasıfları ile çağının en önemli liderlerinden olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, gerek askeri alanda, gerekse yönetim alanında yaptıklarıyla tarihe, insanlığa ve mazlum milletlere örnek olmuş bir önderdir.

10 Kasım, Türk Milleti için Atatürk'ü anma günü olduğu kadar sahip olunan değerlerin kıymetinin bilindiği, eşsiz bir eser olan Cumhuriyetin erdemlerini hayatımızda etkin kılmamız gerektiğini hatırlatan bir gündür. Türk ve dünya tarihinde derin izler bırakan Büyük Önder Atatürk'ün aramızdan ayrılışı da milletimiz için büyük bir kayıp olmuştur. Aziz Milletimiz hiçbir zaman Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ilkelerini, aziz hatırasını unutmamıştır ve onunla omuz omuza mücadele eden silah arkadaşları ile istiklal savaşımızın kahraman şehit ve gazilerini de unutmayacaktır, sonsuza kadar Türk Milleti'nin gönlünde yaşayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle 10 Kasım 1938 günü ebediyete uğurladığımız Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, O'nun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, canlarını ülkemiz için feda eden tüm kahramanlarımızı bir kez daha sevgi, saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. 

Çetin Keren
İlçe Milli Eğitim Müdürü

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.