BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Çetin Keren'in Kurban Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Çetin Keren'in Kurban Bayramı Mesajı

Kurban; Allaha yaklaşmak ve Onun rızasına ermek niyetiyle kesilen kurbanlık ile maddi durumlarının yetersiz olması sebebiyle kurban kesemeyenlere yardımda bulunarak halka yaklaşmaktır. Eğitimli toplum eğitimli bireylerden oluşur. Eğitimli toplumu meydana getiren unsurlardan biri de milli birlik ve beraberlik ruhudur. Bayramlar milli birlik ve beraberlik ruhunu oluşturan sevgi, saygı, hoşgörü ve paylaşım duygularının doruğa ulaştığı önemli günlerdir. Birlik ve beraberliğin, sevginin, toplumsal dayanışmanın en kuvvetli şekliyle kendini gösterdiği bu özel günlerde kendi içimizdeki dargınlıkları, kırgınlıkları bir kenara bırakarak dostluklara yönelmek, birlikteliğimizi sağlayan ortak değerlere dört elle sarılmak, millet olarak hepimizin en öncelikli görevidir. 

Kurban Bayramının, manevi havasına uygun olarak kardeşlik, bütünleşme ve dayanışmamıza katkıda bulunmasını temenni eder, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı resmi ve özel kurumlarımızdaki tüm öğretmenlerimizin, okul idarecilerimizin, personelimizin, öğrencilerimizin, velilerimizin bayramınızı en içten duygularımla tebrik ederim. 

 

Çetin KEREN

İlçe Milli Eğitim Müdürü

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.