BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim ÇELİK´in "18 Mart Şehitleri Anma Günü" Mesajı

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 105´inci yıl dönümünü idrak etmenin onurunu ve gururunu yaşıyoruz
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim ÇELİK´in

           18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 105´inci yıl dönümünü idrak etmenin onurunu ve gururunu yaşıyoruz.

           Çanakkale Savaşları, vatan topraklarını ve bağımsızlığımızı korumak için varını yoğunu ortaya koyan bir milletin, tarih sayfalarından silinemeyecek bir destanıdır.

        Çanakkale'yi Çanakkale yapan, bitmek tükenmek bilmeyen düşman mermilerinin sesi değil, yaralı düşman askerini sırtına alarak onu düşman mevzisine kadar götüren ve işgalci askerlere insanlık dersi veren Kahraman Mehmetçiktir. Çanakkale'yi Çanakkale yapan, cepheye gönderdiği oğluna "ya şehit ol, ya gazi" diyerek, vatanın her bir karış toprağını evladının canından üstün tutan Türk Analarıdır.

          Bugünlerde tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de maalesef baş gösteren Corona Virüs (Covid-19) salgınında da milletçe aynı dik duruş ve ciddiyetle sınırlarımızı korumalı ve bu belayı da inşallah vatan topraklarından def etmeliyiz. Bu manada devlet büyüklerimizin bize tavsiye ettiği 14 gün kuralına uyarak, 14 güvenlik tedbirini en hassas şekilde uygulayarak tedbirlerimizi almalıyız. Bu zor günlerde çocuklarımızı, öğrencilerimizi de psikolojik manada destekleyip morallerini üst seviyede tutmalı ve onlara bu zamanlarını dolu dolu geçirmek için biz eğitimciler, anne ve babalar çocuklarımıza destek olmalıyız.

          Milletimizde bulunan   "Çanakkale Ruhu" ile bu sıkıntıları en kısa zamanda atlatacak güce sahip oluduğumuzu unutmayalım. Bu duygu ve düşüncelerle; Çanakkale Zaferi'nin 105´inci yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitleri Anma Günü münasebetiyle de, bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan, milletimizin varlığının, birliğinin ve beraberliğinin ölümsüz sembolleri başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimizi de şükranla anıyoruz.

 

İbrahim ÇELİK
İlçe Milli Eğitim Müdürü

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.