BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim Çelik'in 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim Çelik'in 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

 

         19 Mayıs 1919 tarihi Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün Samsun´a çıkışıyla başlatmış olduğu milli mücadele, Kurtuluş Savaşının kazanılması yolunda tarihimizdeki dönüm noktalarından biri olmuştur.

 

          19 Mayıs umutlarımızı yeşerten, kaderimizi değiştiren, bağımsızlığımız adına atılmış tarihi bir adımdır. O günün zorlu şartlarında kadını erkeği, yaşlısı genci demeden tüm yokluklara rağmen malını ve canını vatanının kurtuluşu için feda eden tüm kahramanlarımızı saygı ve minnetle anıyoruz.

 

          Bu içinden geçtiğimiz zorlu süreçler göstermiştir ki, bizler millet olarak inandıktan ve istedikten sonra üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir engel yoktur. Ülkemiz bu devam etmekte olan pandemi sürecinde, bunu gençlerimize, hatta tüm dünyaya en iyi şekilde göstermiştir. İnanıyorum ki yarınlarımızın teminatı gençlerimiz, ülkemizi daha da ileriye taşıma noktasında kendilerine sunulan fırsatları iyi kullanarak, milli ve manevi değerlerine bağlı, araştıran, üreten ve donanımlı bireyler olarak ülkemize değer katmak için ellerinden gelen gayreti göstereceklerdir. Bu sebeple büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'de geleceğin teminatı olarak siz gençleri gördüğü için bu bayramı sizlere hediye etmiştir.

           Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmen ve öğrencilerimizin  19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını Kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygı ile anıyorum.

 

İbrahim ÇELİK
İlçe Milli Eğitim Müdürü

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.