BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim ÇELİK'in "24 Kasım Öğretmenler Günü" Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim ÇELİK'in

Ömrünü ilim öğretmeye ve güzel ahlakla yetişmiş bir nesil inşa etmeye adayan öğretmenlerimiz, insanlık tarihinin en anlamlı ve ölümsüz mesleğini icra etmektedirler.  Çünkü öğretmenlik, özü itibariyle "insan yetiştirme sanatı"dır.

Çağlar ötesinden gelen bir sorumluluk duygusu içerisinde sadece öğrencilerine değil, bütün bir topluma önder ve öncü olan öğretmenlerimizin, milletimizin gönlünde de müstesna bir makamı vardır.

O makam, kimi zaman Şeyh Edebali ile kimi zaman Akşemsettin ile kimi zaman Hacıveyiszade ile Necmettin Yılmaz'la, Aybüke Yalçın'la özdeşleşmiş yüce bir makamdır.

Tarihimiz boyunca devlet ve milletimizin büyümesi ve gelişmesi için gecesini gündüzüne katan, nice üstün gayret ve fedakârlığın sahibi her ilim, bilim ve devlet adamının ardında muhakkak ki bir "öğretmen" vardır.

Bundan evvel olduğu gibi bundan sonra da Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Öğretmenler, yeni nesil sizlerin eseri olacaktır" sözünde de işaret ettiği şekilde, gelecek nesiller öğretmenlerimizin öncülüğünde ve onların ufukları doğrultusunda istikametlerini belirleyeceklerdir.

Yaşamakta olduğumuz pandemi sürecinde de öğretmenlerimiz, devletimizin uygun gördüğü her türlü vazifeyi hakkıyla yerine getirmişler; milletimize olan "vefa"larını bir kez daha ispat etmişlerdir. Bu süreçte öğrencileri ile olan iletişimlerini hiçbir vakit kesmemişler, onların hem akademik hem de ahlaki açıdan en iyi şekilde yetişmelerine katkı sunmuşlardır; sunmaya da devam etmektedirler.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanının verilişinin 92'nci yılı kapsamında idrak ettiğimiz "24 Kasım Öğretmenler Günü" vesilesiyle Altıeylül İlçemiz'deki meslektaşlarım başta olmak üzere, tüm öğretmenlerimizin "24 Kasım Öğretmenler Günü"nü tebrik ediyorum. Şehit olan öğretmenlerimiz başta olmak üzere ahirete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyor,  gazi öğretmenlerimize şifalar diliyor, mesleğe yeni başlayan genç arkadaşlarıma başarılı ve huzurlu bir meslek hayatı temenni ediyor, emekli olmuş öğretmenlerimize de hizmetleri dolayısıyla şükranlarımı sunuyorum.

 

İbrahim ÇELİK

İlçe Millî Eğitim Müdürü

   

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.