BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim ÇELİK´in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim ÇELİK´in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

"Bugün, tarihin hiçbir döneminde esarete ve dayatmalara rıza göstermeyen milletimizin Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde işgalcilere karşı büyük kahramanlıklarla taçlandırdığı mücadelesinin sonucu olarak ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin 97. yılını kutluyoruz. 


       Ülkemiz tarih sahnesinin her döneminde olduğu gibi, Cumhuriyet tarihinde de karşılaştığı tüm zorlukların üstesinden gelerek yoluna devam etmiş, özellikle son dönemde her alanda gerçekleşen önemli atılımlar sayesinde, günümüz dünyasının yükselen gücü olmaya devam etmektedir. 15 Temmuz 2016 gecesi yaşananlardan yola çıkarak şunu rahatlıkla belirtebiliriz; geçmişte olduğu gibi günümüzde de bu millet, devletimize ve egemenliğimize gelebilecek işgal girişimleri karşısında her dönem İstiklal Harbi mücadelesi vermeye hazırdır. 


       Şundan eminiz ki; Türkiyemiz 15 Temmuz öncesine kıyasla daha güçlü, kararlı ve dirayetlidir. Ülkemiz kendi içinde ve dünyada da her anlamda ilham kaynağı olarak gelişimini ve büyümesini hızla sürdürmektedir. 
Büyük devletimizin ve kahraman milletimizin birer ferdi olmaktan gurur duyan eğitim camiası neferleri olarak, Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağımız 2023 senesine kadar daha güçlü bir Türkiye hedefiyle donanımlı, şuurlu ve bilinçli bir neslin yetişmesi için bakanlığımızın belirlediği 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda gayretlerimizi sürdüreceğiz. 


       Bu düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, bu toprakları bize vatan kılmak adına canını ortaya koyan tüm gazi ve şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum."

 

 

İbrahim ÇELİK      

İlçe Milli Eğitim Müdürü

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.