BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim ÇELİK'in Gaziler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim ÇELİK'in Gaziler Günü Mesajı

Gazilerimiz; ülkemizin medarı iftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan nadide abideleridir. Gazilerimiz; vatanımızın birliğini, bölünmez bütünlüğünü, ebedi varlığını korumak için, barış ve huzur için gözlerini kırpmadan, canlarını siper eden, cepheden cepheye koşan, anadan, babadan, yardan, sıladan ayrı kalmış, ama yaşarken bir gün bile sitem etmemiş kahramanlarımızdır.

Bu güzel yurdumuzun her köşesinde şanlı bayrağımız göklerde dalgalanıyorsa eğer, binlerce yıldır hür ve bağımsız yaşıyorsak ve korkmadan geleceğe umutla bakabiliyorsak, bunları aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimize borçluyuz.

Canlarından vazgeçmeye niyetlenmiş kahraman gazilerimizin ve ortaya koyduğu fedakârlıklarının, her fırsatta hatırlanması hepimizin milli ve insani bir görevidir. Onların bizlere armağan ettiği bu eşsiz vatanı layık olduğu seviyeye çıkarmak için var gücümüzle çalışmaya, sağduyulu ve serinkanlı davranarak daima barış ve hoşgörünün yanında olmayı ilke haline getirmeliyiz.
      

Unutulmamalıdır ki; kalbi Vatan sevgisiyle dolu Kahramanlarımız sayesinde Şanlı Bayrağımız Kutsal Vatan semalarında her an ihtişamla dalgalanacak, bağımsızlığımızın sembolü İstiklal Marşımız yurdumuzun dört bir köşesinde sonsuza dek gururla söylenecektir. Bu duygu ve düşüncelerle "Gaziler Gününü" en kalbi duygularımla kutluyor, başta büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Aziz Şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden Kahraman Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, hayatta olan gazilerimize sağlıklı uzun ömür diliyor saygılar sunuyorum.

İbrahim ÇELİK       
İlçe Milli Eğitim Müdürü

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.