BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim ÇELİK´in Kurban Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim ÇELİK´in Kurban Bayramı Mesajı

Milletimizi ortak bir ruhla kaynaştıran, manevi iklimiyle saran ve kucaklaştıran Kurban Bayramı´nı hep birlikte karşılamanın mutluluğu ve heyecanı içindeyiz.

 

İnsanı insan yapan değerlerin yoğun olarak yaşandığı dini bayramlarımızda, tüm velilerimizin ve öğrencilerimizin bayramların anlam ve önemini daima ön planda tutacaklarına ve ihtiyacı olanlara sahip çıkacaklarına olan inancım tamdır.

 

Küslüklerin ve ayrılıkların bayramın mana yüklü ikliminde sonuçsuz kalması, temelinden bitirilmesi en büyük dilek ve isteğimdir. Bayramlar bizleri aynı dinin, aynı inancın neşesinde birleştiren, iman kardeşliğinin tezahür sahneleridir. 

 

Bayramın sevincini, coşkusunu içimizde hissederek onun sevincini, coşkusunu gönüllerden gönüllere taşımalıyız. Evlerin canlı bayramları olan çocuklarımızı bayramın coşkusuyla tanıştırmalı, yaralı gönülleri, bitap düşmüş yürekleri onarmalı, yetimlerin, gariplerin, kimsesizlerin tebessümüyle bayramlarımızı aydınlatmalıyız.

 

Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam âleminin mübarek Kurban Bayramı'nı kutluyor, kardeşliğimizi daha da güçlendiren bu güzel bayram coşkusunun ülkemize, milletimize, 

İslam âlemine, tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyorum.

 

İbrahim ÇELİK             

Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.