BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim ÇELİK´in Kurban Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim ÇELİK´in Kurban Bayramı Mesajı

Dinimiz insani erdemlere ulaştırmayı öngörürken toplumlar için, birleştirici ve bütünleştirici bazı emir ve uygulamaları da müesseseleştirmiştir. İslam dininin bu üstün özelliği kurban gibi sosyal boyutlu mali ibadetlerde daha belirgin olarak ortaya çıkmaktadır. Bu ibadetler asırlardan beri bütün Müslüman toplumlarda genel esasları ve özü hiçbir değişikliğe ve müdahaleye uğramadan devam etmiş ve yeni nesillere intikal ettirilmiştir. 

Kurban; Allaha yaklaşmak ve Onun rızasına ermek niyetiyle kesilen kurbanlık ile maddi durumlarının yetersiz olması sebebiyle kurban kesemeyenlere yardımda bulunarak halka yaklaşmaktır. Eğitimli toplum eğitimli bireylerden oluşur. Eğitimli toplumu meydana getiren unsurlardan biri de milli birlik ve beraberlik ruhudur. Bayramlar milli birlik ve beraberlik ruhunu oluşturan sevgi, saygı, hoşgörü ve paylaşım duygularının doruğa ulaştığı önemli günlerdir. 

Kurban Bayramının, manevi havasına uygun olarak kardeşlik, bütünleşme ve dayanışmamıza katkıda bulunmasını temenni eder, bayramınızı en içten duygularımla tebrik ederim. 

 

İbrahim ÇELİK       

İlçe Milli Eğitim Müdürü

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.