BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim Çelik'in Merkezi Sınav (LGS) İle İlgili Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim Çelik'in Merkezi Sınav (LGS) İle İlgili Mesajı

     İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İbrahim ÇELİK, İlçemiz genelinde gerçekleştirilecek olan 8. Sınıflar Liselere Geçiş Sistemi Kapsamındaki Merkezi Sınava (LGS) ilişkin mesaj yayınlayarak, sınava girecek öğrencilerimize başarılar diledi.

     İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim ÇELİK ; "8. Sınıf öğrencilerine yönelik Liselere Geçiş Sistemi Kapsamındaki Merkezi Sınavında (LGS) 20 Haziran 2020 Cumartesi günü Türkçe, TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Yabancı Dil derslerinden 1. Oturum  Sınavı saat 09:00'da başlayacak ve 75 dakika sürecektir.

    Öğrencilerimize 1. Oturum Sınavının ardından 45 dakika teneffüs verilecek ve bu arada onlara okulda ve bahçede destek sağlayacak rehber öğretmenlerimiz görevlendirilmiştir. Rehber öğretmeni olan tüm okullarımızda kendi rehber öğretmeni görevlendirilmiştir.

      Saat 11:30 da Matematik ile Fen ve Teknoloji derslerinden oluşan 2. Oturum Sınavı başlayacak ve 80 dakika sürecektir. Saat 12:50 itibariyle sınav tamamlanmış olacaktır.  

        İlçemizde 20 Haziran Cumartesi tarihinde 20 Mahalle ve 12 Merkez Okulumuz olmak üzere 32 farklı kurumda yapılacak sınavların öğrencilerimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum. 161 salon 20 kişilik olacak şekilde, 62 salon tek kişilik olacak şekilde hazırlanmıştır ve toplam 223 salonda 2973 öğrencimiz sınava girecektir. Sınav salonlarında 504 öğretmenimiz görevlendirilmiştir. Sınavın uygulanmasında 50 personel, sınav kurye ve okul güvenlikleri için 109 emniyet ve jandarma personeli görevlendirilmiştir. Sınavlar ile ilgili tüm hazırlıklarımız tamamlanmıştır.

      Korona virüs salgını tedbirleri kapsamında; öğrencilerimizin sınav binalarına kolay ulaşılabilmeleri için bu yıl ilk defa öğrenciler kendi okullarında sınava gireceklerdir. Öğrencilerimiz sınava gelirken yanlarında geçerli kimlik belgesi ile en az iki adet koyu siyah ve yumuşak kurşun kalem, kalemtıraş ve leke bırakmayan yumuşak silgi bulunduracaktır. Okullarımızda kantinlerin açık olmayacağını göz önünde bulundurarak öğrencilerimiz ihtiyaç duyacakları su, dezenfektan ve peçeteyi yanlarında getirebileceklerdir. Ayrıca her sınıfta dezenfektan ve peçete okul idarelerimiz tarafından bulundurulacaktır.  Sınava gelen öğrencilerimize, velilerimize ve sınavda görevli tüm personelimize okul idareleri tarafından okul girişinde ellerine dezenfektan uygulaması yapılacak ve ücretsiz olarak maske dağıtımı yapılacaktır. Kimlik kontrolleri ve salonlara yerleştirmenin zamanında yapılabilmesi için öğrencilerimizin sadece bir velisi ile birlikte sosyal mesafe kurallarına uyarak, sınav günü en geç saat 09:00'da kendi okulunda hazır bulunması gerekmektedir.

    Öğrencilerimiz, önceden dezenfekte edilmiş binalara maskeleri takılı halde, bekletilmeden sosyal mesafe korunarak, sırayla alınacaktır. Tüm okullarımızda Rehber öğretmenlerimiz korona virüs tedbirlerinin denetimi kapsamında velilerimize ve öğrencilerimize yardımcı olmak için okul dışında görevli olacaklardır. Birinci oturum sonunda verilecek arada öğrenciler, öğretmenlerinin kontrolünde bina bahçesine çıkabilecektir. Öğrencilerin sosyal mesafelerini korumaları için görevli öğretmenler tarafından kontroller yapılacaktır. Öğrencilerin velilerle bir araya gelmesine izin verilmeyecektir. İkinci oturum için öğrenciler binalara sosyal mesafe korunarak sırayla alınacaktır. Velilerimizin okul bahçelerine girişlerine izin verilmeyecektir. Öğrencilerimizin binalara giriş ve çıkışlarında velilerin izdiham oluşturmamaları, sosyal mesafeye dikkat etmeleri gerekmektedir. Sınav sonunda öğretmenleri gözetiminde binadan çıkan öğrencilerimiz velilerine teslim edilecektir.

       8. Sınıf öğrencilerine yönelik Liselere Geçiş Sistemi Kapsamındaki Merkezi Sınavın (LGS) 20 Haziran 2020 tarihinde sorunsuz bir şekilde yapılması için gerekli tüm tedbirlerimizi almış bulunmaktayız. Sınavlar öğrencilerimizi yarıştırmak amacıyla yapılmıyor. Eğitim-öğretim yılında okullarımızda yapılan diğer sınavlardan farkı yoktur. Sınavlara katılacak 8. Sınıf öğrencilerimize başarılar diliyorum. Öğrencilerimizi yetiştiren yönetici ve öğretmen arkadaşlarımıza çalışmalarından, öğrenci velilerimize ise katkılarından dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

 

İbrahim ÇELİK

İlçe Milli Eğitim Müdürü

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.