BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim ÇELİK´in "18 Mart Şehitleri Anma Günü" Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim ÇELİK´in "18 Mart Şehitleri Anma Günü" Mesajı

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 104´üncü yıl dönümünü idrak etmenin onurunu ve gurunu yaşıyoruz.

Çanakkale Savaşları, vatan topraklarını ve bağımsızlığımızı korumak için varını yoğunu ortaya koyan bir milletin, tarih sayfalarından silinemeyecek bir destanıdır.

Çanakkale’yi Çanakkale yapan, bitmek tükenmek bilmeyen düşman mermilerinin sesi değil, yaralı düşman askerini sırtına alarak onu düşman mevzisine kadar götürerek, işgalci askerlere insanlık dersi veren kahraman Mehmetçiktir. Çanakkale’yi Çanakkale yapan, cepheye gönderdiği oğluna “ya şehit ol, ya gazi” diyerek, vatanın her bir karış toprağını evladının canından üstün tutan Türk analarıdır.

Bugün milletimiz, ülkemiz üzerinde oynanmak istenen her türlü kirli oyunu “Çanakkale Ruhu” ile birlik ve beraberlik içinde hareket ederek bozacak güce sahiptir. Bu duygu ve düşüncelerle; Çanakkale Zaferi’nin 104´üncü yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitleri Anma Günü münasebetiyle de, bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan, milletimizin varlığının, birliğinin ve beraberliğinin ölümsüz sembolleri başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimizi de şükranla anıyoruz.

 

İbrahim ÇELİK        

İlçe Milli Eğitim Müdürü

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.