BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim Çelik'in Ramazan Bayramı Mesajı

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)'in "Bu ayın evveli rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden kurtuluştur." diye buyurduğu mübareket Ramazan-ı Şerif ayımızın sonuna erişmiş bulunmaktayız.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim Çelik'in Ramazan Bayramı Mesajı

 

      Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)'in "Bu ayın evveli rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden kurtuluştur." diye buyurduğu, bu kutlu ayda nefis muhasebesi yaparak dindarlığımızı yeniledik, muhtaç olan insanlara elimizi ve gönlümüzü açarak İslam ve insan kardeşliğini tattık. İçimizdeki ibadet aşkı, insan sevgisi, fakire ve yardıma muhtaç olana el uzatma isteği her zamankinden daha coşkulu şekilde davranışlarımıza yansıdı.

      Belki bu Ramazan-ı Şerif Ayı diğer Ramazanlardan farklı geçti. Pandemiden kaynaklı olarak camilerimize gidemedik, teravih namazlarımızı cemaatle kılamadık, sevdiklerimizle ve dostlarımızla iftarlarda görüşemedik ama bunun yanında birçok şeyi de görme fırsatımız oldu. Kendimizle evimizde baş başa kaldık, nefislerimizi hesaba çektik, kimsesi olmayan insanların halini anladık. Bu yıl bir çok eksikle geçen Ramazan-ı Şerif ayımız, aslında farklı yönlerden de doldu dolu geçti aslında.

      Şimdi de aynı his ve heyecanla Ramazan Bayramını idrak edecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Tabi bu bayram süreci de farklı olacak, ama bu süreçte de, uzaklarda da olsak yakınlarımızın sesini duymak için gayret edelim. Mümkünse uzaktan ellerini öpelim, görüntülü arayarak onların yalnız olmadığını hissettirmeye gayret edelim.

      Hep bir arada, sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle devletimizin koyduğu kurallara uyalım. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm okul yöneticilerimizin, öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin ve bütün İslam âleminin mübarek Ramazan Bayramını en kalbi duygularla kutlarım.

 

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.