BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Çetin Keren'in 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Çetin Keren'in 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkışı; millî mücadelemiz ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşu açısından özel bir önem taşımaktadır. Bütün ümidinin gençlikte olduğunu ifade eden Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919'u gençlere adamış, "Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz" diyerek, ülkemizin geleceğini gençlere emanet etmiştir.

19 Mayıs umutlarımızı yeşerten, kaderimizi değiştiren, bağımsızlığımız adına atılmış tarihi bir adımdır. O günün zorlu şartlarında kadını erkeği, yaşlısı genci demeden tüm yokluklara rağmen malını ve canını vatanının kurtuluşu için feda eden tüm kahramanlarımızı saygı ve minnetle anıyoruz.

Tüm insanlık olarak içinden geçtiğimiz zorlu süreçler göstermiştir ki, bizler millet olarak inandıktan ve istedikten sonra üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir engel yoktur. Ülkemizin 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşmasında gençlerimizin taşıdığı önemin bilincindeyiz. İnanıyorum ki yarınlarımızın teminatı gençlerimiz, ülkemizi daha da ileriye taşıma noktasında kendilerine sunulan fırsatları iyi kullanacak, "Türkiye Yüzyılı"nda,  bilim ve teknoloji adımlarıyla her alanda adından söz ettirmeye devam edecek olan ülkemizde, milli ve manevi değerlerine bağlı, araştıran, üreten ve donanımlı bireyler olarak ellerinden gelen gayreti göstereceklerdir. Bu sebeple büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'de geleceğin teminatı olarak siz gençleri gördüğü için bu bayramı sizlere hediye etmiştir.

Milletimizin İstiklâl Mücadelesi ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşu sürecinde özel bir yere sahip olan 19 Mayıs 1919'un 104. yıl dönümünde; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Millî Mücadele kahramanları ile vatan, millet ve devletimizin bekası ve gelişmesi için her türlü fedakârlıktan kaçınmayan tüm kahramanlarımızı rahmet, şükran ve saygıyla anıyor; geleceğimizin umudu gençlerimizin "19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı"nı kutluyorum.

Çetin KEREN
İlçe Milli Eğitim Müdürü

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.