BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Çetin Keren'in LGS Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Çetin Keren'in LGS Mesajı

5 Haziran 2022 Pazar günü Liselere Geçiş Sistemi kapsamında yapılacak olan sınavın ardından 8. sınıf öğrencilerimiz bir üst eğitim kademesi olan ortaöğretim kurumlarına geçiş yapacaklar.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Çetin Keren, öğrencilerimizin güvenli ve sağlıklı bir şekilde sınav sürecini geçirebilmeleri için okullarımızda gerekli tüm önlemleri aldıklarını belirterek pazar günü yapılacak LGS'ye ilişkin mesaj yayınladı.

"Bu yıl da geçen yıl olduğu gibi öğrencilerimiz, velilerimiz ve sınavda görev alacak öğretmen, idareci ve personelimizin herhangi bir olumsuzluk yaşamaması için okullarımızda ihtiyaç duyulan bütün tedbirler yerine getirilmiştir. Ortaöğretim kurumlarına giriş için yapılacak merkezi sınava ilçemizde 32 okulda; 157 salonda, toplam 2094 öğrencimiz girecektir. Sınavda ilçemiz genelinde 381 öğretmenimiz görev alacaktır.

Değerli öğrencilerimiz, Liselere Geçiş Sistemi kapsamında yapılacak olan merkezi sınavda elinizden gelen gayreti göstererek hedefinize ulaşacağınıza inanıyorum. Liselere geçiş sistemi kapsamında yapılan merkezi sınavın ardından eğitim hayatınızın hangi yönde ve hangi lisede ilerleyeceğini hedefleriniz ve şimdiye kadar olan süreçte yaptığınız planlı çalışmalarla kendiniz belirleyeceksiniz. Allah'ın izniyle verdiğiniz emeklerin karşılığını alarak planlarınız doğrultusunda istediğiniz lisede eğitim hayatınıza devam edecek, kariyer yolculuğunda önemli bir basamağı daha aşacaksınız. Sınav öncesi, esnası ve sonrasında sorun yaşamamanız için sınavla ilgili bazı hususları sizlere ve velilerimize hatırlatmak istiyorum.

Merkezi sınav 5 Haziran Pazar günü yurt içi ve yurt dışı tüm sınav merkezlerinde birinci oturum 09.30'da, ikinci oturum 11.30'da başlayacaktır.  Sözel alanda 50 sorudan oluşan birinci oturum 75 dakika, sayısal alanda 40 sorudan oluşan ikinci oturum 80 dakika olarak uygulanacaktır. Kimlik kontrolleri ve salonlara yerleştirmenin zamanında yapılabilmesi için en geç saat 09.00'da sınava gireceğiniz binada hazır bulununuz. Sınava gelirken yanınızda geçerli kimlik belgesi (T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı veya T.C. kimlik kartı veya geçerlilik süresi devam eden pasaport, yabancı uyruklu öğrenciler için İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından verilen resimli, mühürlü kimlik belgesi) ile en az iki adet koyu siyah ve yumuşak kurşun kalem, kalemtıraş ve leke bırakmayan yumuşak silgi bulundurunuz. Nüfus müdürlükleri tarafından verilen fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu karekodlu geçici kimlik belgesi/T.C. kimlik kartı talep belgesi ile sınava girebilirsiniz. Sınav vesilesiyle 4 Haziran 2022 cumartesi ve 5 Haziran 2022 pazar günü nüfus müdürlükleri de açık olacaktır. Sınav salonlarına bandajı çıkarılmış şeffaf pet şişe içerisinde su getirebilirsiniz. Sınav başlamadan önce salon görevlileri sizlere sınavda uyulacak kuralları hatırlatacaklardır. Sınav bitiminde; cevap kâğıdını sınav görevlilerine teslim ediniz ve salon yoklama listesini imzalamayı unutmayınız.

/meb_iys_dosyalar/2022_06/03114642_LGS_Sinav_icin_oneriler.pdf bağlantı linkinde paylaştığımız LGS Sınavı için size özel hazırlanan önerileri okumanızı tavsiye ediyorum. 

Tüm öğrencilerimizin liselere geçiş sistemi kapsamında yapılacak olan merkezi sınavda hedeflerine ulaşabilmeleri temennisiyle başarılar diliyor, sınavda görev alacak öğretmenlerimize, idarecilerimize ve personelimize kolaylıklar diliyorum."  

Çetin Keren
İlçe Milli Eğitim Müdürü

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.