BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Çetin Keren'in Ramazan Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Çetin Keren'in Ramazan Bayramı Mesajı

Bayramlar, insanların kardeşçe kucaklaştıkları, birbirlerine olan sevgi ve saygılarının perçinlendiği günlerdir. Manevi değerlerin yoğun olarak yaşandığı, dargınlıkların unutulduğu, sevgi ve saygının yaygınlaştığı, herkesin birbirine hoşgörüyle baktığı en güzel anlardır.

Toplumumuzda çok özel ve anlamlı bir yere sahip olan, milletimizin manevi değerlerinin ve tarihin engin derinliklerinden gelen sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel yaşandığı günler bayram günleridir. Bayramlar,  insanları birbirine yakınlaştıran, aynı düşünce ve duygularda buluşturan, günlük kaygı ve sıkıntılardan uzaklaştıran, topluma umut, sevgi veren, birlik ve dirliği sağlayan özel günlerdir.

Geride bıraktığımız yüzyılın afeti hepimizi kedere sevk etse de Aziz Milletimiz her zaman olduğu gibi birlik ve beraberlikte kenetlenerek bu zorlu süreçte tek yürek oldu. Altıeylül Tek Yürek olarak idarecilerimiz, öğrenmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz ile birlikte depremden zarar gören vatandaşlarımızın yardımına koştu. Yaşadığımız hüzünleri geride bırakarak tüm güzellikleri ve bereketiyle yolunu hasretle beklediğimiz Ramazan Bayramına kavuşmanın sevinci içerisindeyiz. 

Milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği ve kuvvetlendiği günlerdir bayramlar... Bu vesileyle eğitim camiamız başta olmak üzere tüm halkımızın ve İslâm aleminin Ramazan Bayramını kutluyor; sağlık, başarı ve esenlikler getirmesi dileklerimle saygılarımı sunuyorum.

Çetin Keren
İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.