BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Çetin Keren'in Yarıyıl Tatili Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Çetin Keren'in Yarıyıl Tatili Mesajı

Değerli Öğretmenlerimiz, Sizlere düşen ağır sorumluluğun farkındayız. Odağında insan olan çok önemli bir görevi yerine getiriyorsunuz. Bir ülkeyi kalkındırmak için gerekli ilk kıvılcımı sizler sağlıyorsunuz. Bir dönem boyunca vermiş olduğunuz emekleri yakından takip ettik ve özellikle salgın koşullarının da getirdiği yoğunluğun altında her biriniz büyük fedakârlıklar sergilediniz. Çok önemli başarılar sizlerin sayesinde gerçekleşti. Sizlerin varlığı geleceğe umutla bakmamızı sağlayan en büyük motivasyon kaynağımızdır.

        Sayın Velilerimiz, Eğitim öğretim faaliyetleri sadece okulla sınırlı kalmamalı en önemli okul olan aile kurumu içerisinde de sürdürülmelidir. Bu bağlamda siz değerli velilerimize büyük sorumluluklar düşmektedir. Yarıyıl tatilini bir fırsat olarak görüp çocuklarımız ile daha fazla ilgilenmeli ve iletişim kurmalıyız. Çocuklarımızın iyi bir insan, güçlü kişilikleri olan bireyler olarak yetişmeleri için sizin sevginize, ilginize, güveninize ve desteğinize ihtiyaçları bulunmaktadır. Her bir çocuğumuzun ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacak bir birey olarak çok değerli olduklarını hissettirmenizi rica ediyorum.

         Sevgili Öğrenciler, Başarılarla dolu bir dönemi geride bırakarak karnelerinizi aldınız... Bir dönem boyunca başta öğretmenleriniz ve ailelerinizin desteği ile öğrenme yolunda çok emek sarf ettiniz. Aldığınız karneler sizlerin hangi dersleri daha iyi öğrenip hangi konularda eksik kaldığımıza ilişkin yol gösterici bir ölçüt niteliğindedir. Tatil döneminde her anın kıymetini bilerek aileniz ile zaman geçirin. Kitap okumayı da ihmal etmeyin. Kitap okumanız sizlere çok boyutlu düşünme yetisi kazandıracaktır. Böylelikle olayları sebep sonuç ilişkisi içerisinde yorumlayabilme becerisini daha etkin kullanma fırsatı yakalayacaksınız. Sizleri 7 Şubat 2022 Pazartesi okullarımızda öğretmenlerimizle bekliyor olacağız. Hepinizin mutlu ve eğlenceli vakit geçirmenizi diliyorum.

 

Çetin KEREN        
İlçe Milli Eğitim Müdürü

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.