BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İbrahim ÇELİK´in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İbrahim ÇELİK´in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

 

        Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 23 Nisan 1920'de açılması ile millet egemenliği resmen hayata geçirilmiş, bu önemli gün Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından millet egemenliğini sonsuza kadar koruyacak olan çocuklara armağan edilmiştir.

       Sevgili çocuklar; ülkemizin en değerli varlığı olarak, geleceğimizin güvencesi, yaşam sevincimiz ve umudumuzsunuz. Sizlere düşen görev, bilime ve gelişen teknolojilere açık, okuyan, araştıran ve bunlarla birlikte düşünen ve düşündüklerini düzgün bir şekilde ifade edebilen, dürüst, çalışkan ve başarılı fertler olmaktır. Bu görevi en güzel şekilde yapacağınıza ve bu mirasa en güzel şekilde sahip çıkacağınıza olan güvencimiz tamdır. Bizlere düşen görev ise; geleceğimizin güvencesi olan siz çocuklarımızın, kendi başına karar verebilen, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek ölçüde donanımlı, yetenekli ve üreten nesil olarak yetiştirilmenizdir. 

         Bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 100. yılını; dünyamızı dolayısı ile ülkemizi de etkisi altına alan Covid-19 salgını sebebi ile maalesef önceki yıllardan farklı bir şekilde  kutlayacağız. Bu yaşadığımız süreçte siz yeni nesilin, ülkemizin geleceği çocukların ne kadar çok çalışması gerektiğini bize bir kez daha göstermiştir. Yukarda da belirttiğim gibi kendi başına karar verebilen, güçlükleri aşabilen, her daim ihtiyaçlar için yenilik ve üretimi sağlayan nesiller geleceği yönetecektir. Sizlerde hedeflerinize ulaşmak için bu düsturları asla unutmayınız.

       Sevgili çocuklar bu bayram evlerimizdeyiz, okullarımızda, öğretmenlerimiz ve arkadaşlarımızla değiliz belki; ama evlerimizde, ailelerimizle birlikte coşkumuzdan hiçbir eksilme olmadan bu kutlu günü en güzel şekilde kutlamanızı temenni ediyorum.

          Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Birinci Meclisimizin kahraman üyelerini ve milli mücadelede emeği geçmiş olan herkesi en derin saygı ve rahmetle anıyor, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 100. yılını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyorum.

 

İbrahim ÇELİK

 İlçe Milli Eğitim Müdürü

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.