BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İbrahim ÇELİK´in Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İbrahim ÇELİK´in Öğretmenler Günü Mesajı

        Tarih boyunca toplumun bütün kesimlerine yol gösteren, insanlık tarihinin en anlamlı mesleğinin mensubu Değerli Meslektaşlarım; Atalarımızın bizlere miras bıraktığı bu güzel vatanı korumak, çocuklarımızı ve gençlerimizi "Milli, tarihi ve kültürel değerlerimize bağlı, ülkesine ve vatanına sahip çıkma bilincinde, çağdaş bireyler olarak yetiştirmek" en asli görevlerimizdendir.

 

              Öğretmen bir mum gibidir kendisi tükenirken etrafını aydınlatır. Yeryüzünün en kutsal ve en kadim mesleklerinden olan öğretmenlik, gelişimin, yenileşmenin, kalkınmanın ve yarınlara güvenle yürümenin, anahtarı durumundadır. Öğretmenler Günü, fedakâr öğretmenlerimizin kıymetini bir kez daha düşünüp anlamamızı sağlayan önemli bir gündür. En zor meslek öğretmenlik; en zor iş ise insanı eğitmektir. Öğretmenlik, sevgiyle yapılır; severek yapılan işlerden ise kahramanlar doğar.

 

            Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün, Millet Mektepleri Başöğretmenliği payesini kabul ettiği, 24 Kasım 1928 tarihinin anısına, 24 Kasım gününü her yıl Öğretmenler Günü olarak kutluyoruz.

 

           Bu önemli gün dolayısıyla mesleğe yeni katılan öğretmen arkadaşlarımıza aramıza hoş geldiniz diyor; emekli olan öğretmenlerimize bundan sonraki hayatlarında sağlık ve huzur temenni ediyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şehit olan ve hayatını kaybeden öğretmenlerimize de Allah'tan rahmet diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, sağlık, başarı ve mutluluk dileklerimle saygılar sunuyorum.

 

 

                                                                                                                                                                                                   İbrahim ÇELİK

                                                                                                                                                                                                     İlçe Milli Eğitim Müdürü

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.