BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 19 Mayıs 1919 Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 19 Mayıs 1919 Kutlama Mesajı

 Sevgili Gençler;

 

“19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı´nı yurdun her köşesinde olduğu gibi Altıeylül İlçemizde de her yaştan gençlerle ve büyük bir coşkuyla kutluyoruz. 19 Mayıs 1919’da Türk Ulusu’nun tarihindeki özel günlerden biridir. 19 Mayıs 1919, “yorgun ve fakir” düşmüş bir halkın vatanını sahiplenerek, geleceğini yeniden kurmaya giriştiği gündür.19 Mayıs 1919 Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasına giden yolun başlangıcı olmuştur. Bugün sahip olduğumuz bağımsızlığımız, Cumhuriyetimiz, demokrasimiz, 19 Mayıs’ta başlatılan mücadelenin eseridir. Geleceğimiz olan gençlerimizin bu değerlere sahip çıkarak, 98 yıl önce başlatılan bu mücadeleyi sonsuza taşıyacaklarına inancım tamdır. Buna karşın, bizimde gençlerimize karşı sorumluluklarımız bulunmaktadır. Gençlerimize daha iyi bir yaşam, daha mutlu bir gelecek sağlamak, “Tüketen değil, Üreten nesiller” yetiştirmek zorundayız. Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Bir tek şeye ihtiyacımız var oda çok çalışmak”. Bu düşüncelerle bütün gençlerimizin ve meslektaşlarımın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, saygılar sunuyorum”

İBRAHİM ÇELİK

İlçe Milli Eğitim Müdürü

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.