BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün Balıkesir Teknokent Ziyareti

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün Balıkesir Teknokent Ziyareti

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Çetin Keren, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Yaşar Cantürk ile birlikte Balıkesir Teknokent Genel Müdürü Sayın Burcu Aydemir ve Balıkesir Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Murat Erhan Balcı'yı makamında ziyaret etti.

Balıkesir Teknokent Genel Müdürü Sayın Burcu Aydemir; bugün itibariyle  teknokentte 27 firmamız bulunuyor. Firmalarımızın nitelikli üretken personele ihtiyacı var. Personel niteliği arttıkça projeler de kaliteli ve verimli olarak yürütülüyor. Balıkesir Teknokent olarak bölgemizdeki tüm kurumlarla etkin bir işbirliği içerisindeyiz. Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile de birlikte bir protokol yaparak kurumsal işbirliğini güçlendirmek istiyoruz. Meslek Liselerimizdeki öğrencilerimiz teknokent firmalarımızda stajlarını yapabilirler, firmalarımız tarafından yürütülen projeler öğrencilerimize sunularak onların hedef belirlemeleri ve rol model almalarında katkı sağlayabiliriz. Özellikle Mesleki ve Teknik Eğitim Kurumlarımızda firmalarımızın işbirliği içerisinde olması ihtiyaca yönelik nitelikli personel yetiştirilmesi açısından bölgemize büyük katkı sağlayacaktır dedi.

Balıkesir Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Erhan Balcı, Üniversite ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinin daha da geliştirilmesi için birlikte çalışmaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti. Mesleki yöneltim çalışmaları kapsamında öğrencilerimizin mühendislik fakültesi bölümlerini tanıması ve meslek seçiminde katkı sağlaması açısından tanıtım etkinlikleri düzenleyebiliriz. Mühendislik Fakültemizde görev yapan öğretim üyelerimizden mesleki ve teknik eğitim kurumlarında görev yapan mesleki alan öğretmenlerimize seminer/eğitim çalışmaları düzenleyebiliriz dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Çetin Keren, Prof. Dr. Murat Erhan Balcı ve Öğr. Üyesi Burcu Aydemir'e kurumsal işbirliği çalışmalarında sağladıkları destek için çok teşekkür etti.

29-06-202129-06-202129-06-202129-06-2021

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.