BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim ÇELİK, bin aydan daha hayırlı mübarek Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramı Mesajı

Rahmet ve bereket ayı olan Ramazan-ı Şerifin son günlerini yaşarken, yüce kitabımız Kuran-ı Kerimin indirilmeye başlandığı ve yine Kadir suresinde buyrulduğu gibi (içinde kadir gecesi bulunmayan) bin aydan daha hayırlı bir mübarek geceyi hep birlikte idrak etmenin huzurunu yaşayacağız. Rahmet ve mağfiretin sağanak halinde indiği Kadir Gecesi, faziletine inanarak idrak ettiğimiz takdirde kurtuluşumuza vesile olacaktır.

Bu kutlu ayda nefis muhasebesi yaparak dindarlığımızı yeniledik, muhtaç olan insanlara elimizi, soframızı ve gönlümüzü açarak İslam ve insan kardeşliğini tattık. İçimizdeki ibadet aşkı, insan sevgisi, fakire ve yardıma muhtaç olana el uzatma isteği her zamankinden daha coşkulu şekilde davranışlarımıza yansıdı. Şimdi de aynı his ve heyecanla Ramazan Bayramını idrak edecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Bu mübarek gecede, kalplerimizin kötülüklerden arınması, gönül dünyalarımızın aydınlanması, manevi huzurumuzun artması ve bu gecenin feyiz ve bereketinden manen en iyi biçimde istifade edilmesi, hep bir arada, sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek  dilek ve temennisiyle, başta eğitim camiamız olmak üzere, aziz milletimizin ve tüm İslam Aleminin Kadir gecelerini ve Ramazan Bayramını en kalbi duygularımla kutlarım.

İbrahim ÇELİK

İlçe Milli Eğitim Müdürü

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.