BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün YGS Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim ÇELİK, 12 Mart 2017 Pazar günü Ortaöğretimden yükseköğretime geçiş sürecinde gerçekleştirilecek YGS sınavı için mesaj yayımladı
İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün YGS Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim ÇELİK, yayımladığı mesajında; 12 Mart 2017 Pazar günü ülke genelinde olduğu gibi ilçemizde de gerçekleştirilecek olan Ortaöğretimden yükseköğretime geçiş sürecinde YGS-LYS sınavlarının I. bölümü olan Yüksek Öğretime Geçiş sınavında ortaöğretim kurumlarının 12. sınıflarında öğrenim görmekte olan öğrencilerimize başarılar diliyorum. Öğrencilerimiz bir üst öğretim kurumunda arzu ettikleri eğitimi alabilmek için yeteneklerini ortaya koyacaklar.

 

Sınavların belli bir konuda performansımızın sınandığı ölçme ve değerlendirme etkinlikleri olarak bir stres yaratma kapasiteleri vardır. Bununla birlikte üniversite sınavları da siz gençlerin kariyer planlarının önemli bir aşaması, aşılması gereken bir yokuş olması ile ayrıca stres kaynağı olabilmekte. Yaptığımız hazırlıklar ile birlikte üniversite sınavlarında göstereceğimiz performansa olan inancımız, yakınlarımızın da desteğiyle bu zorluğu geçerek öğrenciliğinizi bir üst aşamaya taşıyacağınıza inanıyorum. Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak bu konuda göstereceğiniz performansa olan inancım tamdır.

 

Nihayet arzu ettiğiniz üniversite ve bölümde öğrenim görmek ve böylece istediğiniz alanda kariyer yapmak için yürüdüğünüz bu yolda; üniversite sınavını geçmek üzere verdiğiniz emeklerin karşılığını alabileceksiniz. Bu sınavın sizler için ifade ettiği anlamın idrakinde olarak iyi dileklerimizin siz emek sahibi öğrencilerimiz ve ailelerimiz için olduğunuzu bilmenizi istiyoruz.

 

Unutmayın bu sınav, bilginizi ölçen bir araçtır. Sizin kişiliğinizi ölçmez. Sevgili gençler; Siz kazansanız da kazanmasanız da bizim için çok değerlisiniz. Bu sınavı bir yaşam savaşı olarak görmeyin. Bu sınavlar sadece akademik bilgi birikiminizi, yorum gücünüzü ve süreyi doğru kullanma gücünüzü ölçecek. Sınavda ne kadar rahat olursanız bilgilerinizi de o kadar rahat kullanabilirsiniz.

 

Bu sınav ve bundan sonra karşılaşacağınız tüm sınavlarda siz değerli öğrencilerimize başarılar diliyor, sevgilerimi sunuyorum.

 

İbrahim ÇELİK

İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.