BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Karikatür Sanatı ve Teknikleri Eğitimi Toplantısı

Karikatür Sanatı ve Teknikleri hakkında farkındalık oluşturmak ve EBA Çizgi 2. Karikatür yarışmasına rehberlik etmek amacıyla 16 Mayıs 2016 Pazartesi günü Yeni Öğretmenevi Zambak Salonda Karikatür Sanatı ve Teknikleri Eğitimi Toplantısı düzenlenecektir.
 Karikatür Sanatı ve Teknikleri Eğitimi Toplantısı

    Karikatür Sanatı ve Teknikleri Eğitimi Toplantısı ile eğitime, çizginin düşünce ve mizaha dönüşmesi diyebileceğimiz karikatür gözüyle bakılmasını sağlamak ve ortaya çıkacak bakış açılarını bir eğitim çıktısı olarak kullanmak, öğretmen ve öğrencilerin kişisel gelişimine katkıda bulunmak, estetik duyum ve beğenilerini geliştirmek, karikatür sanatının gelişimine katkıda bulunmak. duygu ve düşüncelerini görsel sanat çalışmaları aracılığı ile sergileyebilmeleri ve çevredekilerle paylaşmaktan zevk alabilmeleri için ortam sağlamak, ders dışı sanatsal etkinliklerde bulunma alışkanlığı ve zevkinin oluşmasına katkı sağlamak, karikatür sanatı ile hoşgörü, başkalarına saygı, bilginin yaşama aktarılması, kendini ifade etme, üretilenlerin gelecek kuşaklara aktarılması gibi kazanımları sağlamak amaçlanmaktadır.

    Karikatür Sanatı ve Teknikleri Eğitimi 2014-2015 Eğitim Öğretim yılında ilki düzenlenen EBA Çizgi Karikatür Yarışması Türkiye birincisi İlçemiz Balıkesir Kadriye Kemal Gürel Güzel Sanatlar Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni Mehmet ZEBER ile EBA Çizgi Karikatür Yarışması Türkiye ikincisi İlçemiz Plevne Ortaokulu Görsel Sanatlar Öğretmeni Gülcan ÇİLİNGİROĞLU AKSAKAL  tarafından verilecektir.

    Bilgilendirme toplantısına Resmi/Özel Ortaokul ve Liselerden Karikatür Sanatına ilgili ve yetenekli en az bir öğretmen ile okullarımızda kurulacak komisyonca seçilecek en az bir öğrencinin katılımının sağlanması gerekmektedir.

     Projemiz EBA tarafından destek görmüştür.

     http://www.eba.gov.tr/haber/1462448225

05-05-2016

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.