BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kodlama Haftası Etkinlikleri (Europe Code Week 2017)

Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce koordine edilen Europe Code Week Events 2017 kapsamında kodlama haftası etkinliği 12 Ekim 2017 tarihinde Yarış Ortaokulunda gerçekleştirilecektir.
Kodlama Haftası Etkinlikleri (Europe Code Week 2017)

Kodlama Haftası etkinlikleri Yarış Ortaokulunda 12 Ekim 2017 Perşembe günü Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm okullarda görevli Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri tarafından hazırlanan robotik çalışmalar, STEM Eğitiminde Sosyal Etkileşim konulu örnek uygulamalar, kodlamaya teşvik edici materyal ve setlerin bulunduğu sergi  ile başlayacaktır. Gün boyunca Balıkesir Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğrenci grubunun (IEEE BAUN) hazırladığı robotik programlama örnekleri, kodlama uygulamaları atölye çalışmaları şeklinde devam edecektir. Üniversiteden ve özel sektörden alanına hakim konuşmacılar ile etkinlik programı dahilinde programlama, robotik kodlama, teknoloji üretimi, siber zorbalık ve bilgi güvenliği üzerine söyleşiler düzenlenecektir. Altıeylül İlçesindeki tüm Bilişim Teknolojileri ve BT Rehber Öğretmenleri ile Bilişim ve Kodlamaya ilgili öğrenciler etkinliklere katılabilecektir.  

11-10-2017

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.