BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Köylüköy Ortaokulunda Tekerlekli Basketbol Takımı ile Kariyer Günlüğü etkinliği düzenlendi

Köylüköy Ortaokulunda, Balıkesir Eğitimin Niteliğini Geliştirme ve İzleme (BENGİ) Projesi faaliyet planı kapsamında “Kariyer Günlüğü” etkinliği düzenlendi
Köylüköy Ortaokulunda Tekerlekli Basketbol Takımı ile Kariyer Günlüğü etkinliği düzenlendi

23 Mart 2017 Çarşamba günü Köylüköy Ortaokulu konferans salonunda ikinci kademe öğrencileri ile basketbol ve spor hakkında keyifli gerçekleşen söyleşiye; Belediyespor Tekerlekli Basketbol Takımı antrenörü Alper ŞENTÜRK, takım oyuncularından Esra Kırlı Şentürk, Mehdi Ghorbani, Mehmet Turan, Enes Bulut ve Hassan Sayari katıldı.

Sıcak bir ortamda gerçekleşen söyleşide öğrencilerimizin kırmızı beyazlı takımın oyuncularına ilgisi yoğundu. Söyleşiye kendilerini tanıtarak başlayan takım oyuncuları Basketbolla nasıl tanışıp basketbola nasıl başladıklarını, zorluklara ve imkânsızlıklara rağmen nasıl hedeflerine ulaştıklarını anlattı.

Takım antrenörü Alper Şentürk, Balıkesir’de Tekerlekli Basketbol Takımını nasıl kurduklarını, ilk maç heyecanlarını, elde ettikleri başarıları fotoğraflar eşliğinde öğrencilerimize aktardı. Başarı için hedef koymak ve inanmanın başarıyı getirdiğine değinen Şentürk, öğrencilere “Kendinize hedef koyup, o hedef doğrultusunda çalışıldığında ve başarıya inanıldığında başarılamayacak hiçbir şeyin olmadığını ifade etti.

 Takım oyuncularından Mehmet Turan ise Basketbol oyun kurallarının kendileri için de geçerli olduğunu, sporu sevmek gerektiğini belirtti.

 Enes Bulut, küçüklükten itibaren futbola ilgi duyduğunu, daha sonra Büyükşehir Belediyesporun antrenmanına çıktıktan sonra fikir değiştirip basketbola başladığını ifade etti.

Esra Kırlı Şentürk ise, kendisinin de köyde doğup büyüdüğünü, köyün zorluklarını bildiğini, basketbol sevdasının köyde okul bahçesinde başladığını, bir insanın istediği ve sevdiği zaman bütün engelleri aşabileceğini belirterek öğrencilere zorlukların ve imkânsızlıkların kendilerini korkutmaması gerektiğini belirtti.

Takım Antrenörü Alper Şentürk, 2 Nisan 2017 tarihinde oynanacak Beşiktaş maçına öğrencilerimizi davet ederek, onları maça götürme sözü verdi.

Söyleşide öğrencilerden gelen soruları yanıtlayan ve takım formasını imzalayan Büyükşehir Tekerlekli Basketbol Takımı oyuncuları ziyaretten memnun kaldıklarını ifade ederek öğrencilere göstermiş olduğu yoğun ilgiden dolayı teşekkür etti.

24-03-201724-03-201724-03-2017

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.