BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki ve Teknik Eğitimde Önceliğimiz Nitelikli Eğitim

Mesleki ve Teknik Eğitimde Önceliğimiz Nitelikli Eğitim

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Çetin Keren, Şube Müdürlerimiz Sayın Mustafa Uzun ve Sayın Yaşar Cantürk ile birlikte ilçemizdeki mesleki ve teknik eğitim kurum müdürleri ile değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Mesleki ve Teknik Eğitim Kurumlarımızın mevcut durumları ve yürütülen çalışmalar konusunda kurum müdürlerinden brifing aldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Çetin Keren: "Altıeylül olarak en fazla Mesleki ve Teknik Eğitim Kurumunun bulunduğu bir ilçeyiz. Mesleki ve teknik eğitimde önceliğimiz nitelikli eğitim. Ülkemizin üreten ülke olma yolunda milli ve yerli teknolojileri üretme noktasında en çok katkı sağlayacak kurumlarımız da meslek liselerimizdir. Mesleki ve Teknik Eğitimde kalitenin artırılması, öğrencilerimizin akademik başarılarının yanında nitelikli, meslek sahibi bireyler olarak da mezun olmasını çok önemsiyoruz. Meslek liselerimize yöneltim boyutunda çalışmalar yürütüyoruz. Öğrencilerimiz ortaokul seviyesinde meslekleri tanıyacak, hedeflerini belirleyecek, meslek liselerimize sevdiği istediği alanlara yönelecek. Bu kapsamda tüm ortaokul rehber öğretmenlerimize ilçemizdeki meslek liselerimizin bölümlerini yerinde tanıtacak, öğrencilerimizin daha bilinçli yönlendirilmesini sağlayacağız. Öğrencilerimiz bizim geleceğimiz. Geleceğimizi inşa edecek meslek sahibi, nitelikli, üretken bireyler olarak ülkemizde söz sahibi olacaklarına yürekten inanıyorum." dedi.

 

25-03-2021

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.