BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel BKM Ortaokulu, Macarlar Ortaokulu ve Karamanköy Mehmetçik Ortaokulu arasında işbirliği protokolü imzalandı

Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde Özel BKM Ortaokulu, Macarlar Ortaokulu ve Karamanköy Mehmetçik Ortaokulu arasında işbirliği protokolü imzalandı.
Özel BKM Ortaokulu, Macarlar Ortaokulu ve Karamanköy Mehmetçik Ortaokulu arasında işbirliği protokolü imzalandı

Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce koordine edilen ´Bilişimde Paylaşan Kardeş Okullar´ Projesi kapsamında Özel BKM Ortaokulu, Macarlar Ortaokulu ve Karamanköy Mehmetçik Ortaokulu arasında işbirliği protokolü imzalandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim Çelik, resmi ve özel kurumlarda öğrenim gören tüm öğrencilerimizin milli ve manevi değerlere bağlı bireyler olarak yetiştirilmesinde hep birlikte hareket edilmesi gerektiğini ifade ederek protokolün bu anlamda önem taşıdığını belirtti.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim Çelik, resmi ve özel okullar arasında yapılan işbirliği protokolü değerlendirme toplantısında;" ´Bilişimde Paylaşan Kardeş Okullar´ Projesi ile eğitim ortamlarının zenginleştirilmesi, özel ve resmi kurumlar arasındaki işbirliği kültürünün yaygınlaştırılması, farklı okullarda öğrenim gören öğrencilerimiz arasında dayanışmanın sağlanması ve BENGİ Projesinin önemli bir ayağı olan değerler eğitimine katkı sunması amaçlanmaktadır.

Bu bağlamda Macarlar Ortaokulu Müdürlüğü, Karamanköy Mehmetçik Ortaokulu Müdürlüğü  ve Özel BKM Ortaokulunda eğitim gören ortaokul öğrencilerinin akademik çalışmalarının, okullarda yürütülen etkinlik ve faaliyetlerin, Bilişimde Üretim bilincinin yaygınlaştırılması adına Bilişim Teknolojilerinin etkin kullanımı ile okulların imkanlarının öğrencilerin kodlama ve robotik faaliyetlerinde etkin kullanılarak paylaşılması amaçlanmaktadır.

Macarlar Ortaokulu ile Karamanköy Mehmetçik Ortaokulu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım derslerinde robotik-kodlama eğitimlerinde kullanılmak üzere temel arduino eğitim setleri robotik eğitim setleri kazandırılacaktır. Öğrencilerin okullarda yaptıkları çalışmaları ortak bir şekilde sergileyebilmeleri için ortam oluşturulacaktır." dedi.

 

30-04-201830-04-201830-04-201830-04-201830-04-201830-04-201830-04-2018

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.