BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Eğitim Buluşmaları

Özel Eğitim Buluşmaları

özel eğitim buluşmaları

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce "Özel Eğitim Buluşmaları" adı altında velilerimize, öğretmenlerimize ve uzmanlarımıza yönelik düzenlenen özel eğitim bilgilendirme toplantıları başlamıştır.

Özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerimizin aileleri ve öğretmenlerine/uzmanlarına yönelik gerçekleştirilecek olan bilgilendirme toplantılarında akademisyen ve uzmanlar tarafından eğitimler verilecektir. Toplantılar, her hafta 1 (bir) oturum velilere, 2 (iki) oturum öğretmenlere/uzmanlara olmak üzere 2 ayrı kategoride düzenlenecektir. Veli Oturumlarında: Alanında uzman akademisyenler tarafından; "Akademik beceriler, öz bakım, günlük yaşam, toplumsal yaşam ve sosyal beceriler ile dil gelişimlerinin desteklenmesi, davranış yönetimi" gibi konularda eğitimler verilecektir. Öğretmen/Uzman Oturumlarında: Özel eğitim öğretmenlerimize ve bu alanda görev yapan branş öğretmenlerimize uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerinin akademik, bilişsel, sosyal, duygusal, beceri öğretimi, davranış yönetimi vb. alanlarda nasıl desteklenmeleri gerektiği ile ilgili eğitimler verilecektir.

Her hafta gerçekleştirilecek olan "Özel Eğitim Buluşmaları Bilgilendirme Toplantıları"na ilişkin duyurular www.orgm.meb.gov.tr adresi üzerinden ve "@mebozelegitim" sosyal medya hesaplarımızdan yapılacaktır. Toplantıya yapılacak olan başvurular, www.orgm.meb.gov.tr adresinde bulunan "Özel Eğitim Buluşmaları Elektronik Başvuru Formu" aracılığı ile alınacaktır. Katılımcılar, belirtilen elektronik başvuru formundaki bilgileri doldurarak başvuruda bulunabileceklerdir. Katılımcılar, sayı sınırlılığından dolayı her toplantı konusuna göre öncelikli hedef kitleler içerisinden seçilecektir. Seçilen katılımcılar toplantı tarihinden en geç 2 gün önce bilgilendirilecektir.

BAĞLANTI:

https://orgm.meb.gov.tr/www/ozel-egitim-bulusmalari-bilgilendirme-toplantilari-basladi/icerik/1348

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.