BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel ve Resmi Kurumlar arasında işbirliği

Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde Özel Balıkesir Uğur Ortaokulu Müdürlüğü, Zağnospaşa Ortaokulu Müdürlüğü, Pamukçu Ortaokulu Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü imzalandı
Özel ve Resmi Kurumlar arasında işbirliği

Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce koordine edilen ´Bilişimde Paylaşan Kardeş Okullar´ Projesi kapsamında Özel Balıkesir Uğur Ortaokulu Müdürlüğü, Zağnospaşa Ortaokulu Müdürlüğü, Pamukçu Ortaokulu Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü imzalandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim Çelik, resmi ve özel kurumlarda öğrenim gören tüm öğrencilerimizin milli ve manevi değerlere bağlı bireyler olarak yetiştirilmesinde hep birlikte hareket edilmesi gerektiğini ifade ederek protokolün bu anlamda önem taşıdığını belirtti.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim Çelik, resmi ve özel okullar arasında yapılan işbirliği protokolü değerlendirme toplantısında;" ´Bilişimde Paylaşan Kardeş Okullar´ Projesi ile 2017 yılının bilişimde gelişim yılı olması sebebiyle eğitim ortamlarının zenginleştirilmesi, özel ve resmi kurumlar arasındaki işbirliği kültürünün yaygınlaştırılması, farklı okullarda öğrenim gören öğrencilerimiz arasında dayanışmanın sağlanması ve BENGİ Projesinin önemli bir ayağı olan değerler eğitimine katkı sunması amaçlanmaktadır.

Bu bağlamda Altıeylül İlçemizde Zağnospaşa Ortaokulu, Pamukçu Ortaokulu  ve Özel Balıkesir Uğur Ortaokulunda eğitim gören ortaokul öğrencilerinin akademik çalışmalarının, okullarda yürütülen etkinlik ve faaliyetlerin, Bilişimde Üretim bilincinin yaygınlaştırılması adına Bilişim Teknolojilerinin etkin kullanımı ile okulların imkanlarının öğrencilerin kodlama ve robotik faaliyetlerinde etkin kullanılarak paylaşılması amaçlanmaktadır.

Protokol kapsamında Zağnospaşa Ortaokulu ve Pamukçu Ortaokulu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım derslerinde robotik-kodlama eğitimlerinde kullanılmak üzere temel arduino eğitim setleri kazandırılacaktır. Öğrencilerin okullarda yaptıkları çalışmaları ortak bir şekilde sergileyebilmeleri için ortam oluşturulacaktır. " dedi.

 

10-12-201710-12-201710-12-201710-12-201710-12-2017

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.