BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Proje ile Yürütülecek Çalışmalar

Projemizin Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı kurumlarda plânlı ve sağlıklı yürütülebilmesi için tüm eğitim - öğretim kademelerinde kurum ve komisyonların aktif rol alacağı faaliyetler belirlenmiştir.

Projemizde çalışmalar beş ana başlıkta yürütülecektir.

1. Akademik Alanda Uygulanacak Olan Çalışmalar

2. Proje Tabanlı Çalışmalar

3. Sanatsal, Sportif, Kültürel ve Sosyal Alanlardaki Etkinlikler - Yarışmalar

4. Yenilikçi Eğitim - Öğretim Ortamları ve Tasarım Beceri Atölyeleri Alanındaki Çalışmalar

5. Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Sistemini Etkili ve Verimli Kullanmaya Yönelik Çalışmalar

 

1) Akademik Alanda Uygulanacak Olan Çalışmalar

 İl genelinde eğitim - öğretim gören öğrencilerimizin bilişsel gelişimine yönelik çalışmaları plânlamak, desteklemek, takip etmek ve motivasyonlarını artırmak amacıyla yapılan çalışmaların tümünü içermektedir.

       Projemiz,

  • Çevrimiçi / yüz yüze Balıkesir Kariyer Günlerinin düzenlenmesi,
  • Eğitim Koçluğu sisteminin oluşturulması,
  • Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden gerçekleşecek olan sınavların analiz ve değerlendirmelerinin takibinin yapılması gibi çalışmaları kapsamaktadır.

 

2) Proje Tabanlı Çalışmalar

Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı tüm kurumlarda her eğitim - öğretim yılında proje tabanlı çalışma faaliyetleri düzenlencektir.

Oluşturulacak olan proje ekiplerince takibinin sağlanması hedeflenmiştir.

İlimiz genelinde yürütülmekte olan uluslararası alanda Erasmus+ ve eTwinning projeleri; ulusal ve bölgesel alanda TÜBİTAK, TEKNOFEST, GMKA projeleri ve Bilim Olimpiyatları; yerel alanda gerçekleştirilecek projeler BİGEP'in bu bileşeni ile yürütülecektir.

Proje tabanlı çalışmalar ile ilimizde yürütülmekte olan projenin takip edilmesi, artırılması, yapılan çalışmaların ödüllendirilmesi ve iyi örneklerin yılsonu sergilenmesi amaçlanmaktadır.

 

3) Sanatsal, Sportif, Sosyal ve Kültürel Çalışmalar

  • Sanatsal, sportif, sosyal ve kültürel alanlarda farklı kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapılarak öğrencilerimize yönelik il genelinde çevrimiçi / yüz yüze yarışmalar, sergiler, geziler ve şenlikler düzenlenecektir.

 

4) Yenilikçi Eğitim - Öğretim Ortamları ve Tasarım Beceri Atölyeleri Alanındaki Çalışmalar

  • 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında öğrencilerimize 21'inci yüzyıl becerileri kazandırmak ve çok yönlü geliştirmek amacı ile ilimizde bulunan yenilikçi sınıf ortamları ve tasarım beceri atölyeleri arttırılacak, oluşturulmuş olanların da işlevsel olarak kullanılması sağlanacaktır.
  • Yerel ve bölgesel imkanlar dahilinde hayırseverler ve iş insanlarının da desteğiyle ilk aşamada ilimizdeki 50 okulda tasarım beceri atölyelerinin oluşturulması sağlanacaktır.

 

5) Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Sistemini Etkili ve Verimli Kullanmaya Yönelik Çalışmalar

  • Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri birimince EBA sisteminin daha etkili ve verimli kullanmalarını sağlamak amacıyla çevrimiçi / yüz yüze ortamda yönetici, öğretmen ve öğrencilere yönelik seminer ve kurslar düzenlenecektir.

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.