BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Projenin Gerekçesi

Projenin Gerekçesi

Projenin Gerekçesi

Tüm Dünyada olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan Covid-19 pandemi dönemi şartlarında yüz yüze  eğitim faaliyetleri yapılamadığı veya kısmi olarak yapılabildiği için eğitim ve öğretimde uzaktan eğitim ve öğretim bir zaruret haline gelmiştir.

İlimizde de eğitim ve öğretimde eğitimin tüm paydaşlarına ve her kademesine ulaşabilmek için uzaktan eğitim ve öğretimin yaygınlaştırılması ve uygulanması gerekmektedir. Bu amaçla ilimizde de uzaktan eğitim ve öğretimde mevcut durumun belirlenip, bu kapsamda yapılabilecek çalışmaların geliştirilmesi ve uygulanması noktasında yeni bir projeye ihtiyaç duyulmuştur.

2023 Eğitim Vizyon Belgesi ile 2019-2023 Millî Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Raporu belgelerinde de vurgulandığı gibi yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerin dijital yeterliliklerinin artırılması büyük bir önem arz etmektedir.

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.