BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"ARTIK OKULDAYIM" Projesi Tüm Hızıyla Devam Ediyor

"ARTIK OKULDAYIM" Projesi Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Altıeylül Belediyesi ve Altıeylül İlçe Milli Eğitimi Müdürlüğünün ortaklaşa yürüttüğü ‘Artık Okuldayım’ projesi kapsamında 2016-2017 eğitim öğretim yılı içerisinde herhangi bir liseye kaydı yapılmamış ve ya herhangi bir sebeple okula devam edemeyen ortaöğretim öğrencilerimize yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Zeytin Kafede gerçekleştirilen toplantıya Altıeylül Belediye Başkanımız Zekai KAFAOĞLU, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın İbrahim ÇELİK, Altıeylül Belediye Başkanımızın eşi Didar KAFAOĞLU, Okul Müdürleri, öğrenci ve velilerimiz katıldı.

 Didar KAFAOĞLU toplantı açılışında yaptığı konuşmasında: birçok sosyal projede yer aldım lakin bu projeyi ilk duyduğumda galiba anne olmamın da etkisiyle çok heyecanlandım. Biz ebeveynlerin bu hayatta çocukları için istedikleri tek bir şey vardı; okumaları ve ayakta kalabilmeleri. Ben ve Eşim Zekai KAFAOĞLU yaşadığımız ilçemiz Altıeylülümüzde her ne sebeple olursa olsun okula gidemeyen çocuklarımıza gereken desteği vermeye söz verdik. Projemizin başlangıcında okula devam edemeyen 174 öğrencimizden 30 tanesinin tekrar okula dönmesi bizim için büyük mutluluk. Tek tek gezdiğim beni evlerine kabul eden öğrencilerimizin ailelerine de sonsuz teşekkürler. Her evin ayrı bir hayat hikayesi var “Veren El Alan Elden Üstündür” sözünü düstur alarak çocuklarımızın eğitimleri için ne gerekiyorsa destek vermeye hazırız. Sizlerin Başkanı benim kıymetli eşim Zekai KAFAOĞLU’na, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim ÇELİK’e,  okul müdürlerimize huzurlarınızda teşekkür eder, kendi çocuğum gibi gördüğüm tüm öğrencilerimize kucak dolusu sevgiler sunarım” dedi.

  Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim ÇELİK 9 Aralık 2016 tarihli Resmi Gazete de yayınlanan ortaöğretim kurumlarına yönelik değişikliklerden bahsederek başladığı konuşmasında: “Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak eğitim öğretimde kalitenin arttırılması ve öğrenci devamlılığın sağlanması hedeflerimiz içinde öncelikli bir yere sahiptir. Siz çocuklarımız bizim geleceğimizsiniz. Altıeylül İlçesi kurulduğundan beri belediyemizle birlikte pek çok projeyi birlikte yürüttük. Yerel yönetimlerin bizlere destek veriyor olması bizi ayrıca mutlu ediyor. Didar Kafaoğlu öncülüğünde, Başkanımız Zekai KAFAOĞLU’nun destekleri ile yürütülen Artık Okuldayım projesi ile siz değerli öğrencilerimizin okula dönmesini sağlayacağız.Başkanımız Zekai Kafaoğlu aile ziyaretlerinde öğrenci kardeşlerimize eğitim ve kırtasiye desteği sağlıyor. Bu projeye emek veren, destek olan Başkanımız Zekai KAFAOĞLU ve eşi Didar KAFAOĞLU’na, okul müdürlerimize, ilçe milli eğitim ve belediyemizin proje ekibine ve tabi ki siz değerli öğrenci ve velilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

Altıeylül Belediye Başkanımız Zekai KAFAOĞLU “ Artık Okuldayım Projesini gerçekten çok önemsiyoruz.eşim Didar Hanım kendi çocukları gibi projeyi takip ediyor. Proje ile ilgili ev ziyaretlerini ve öğrencilerin okula devam durumları ile bizzat ilgileniyor. Çocuklarımız bizim servetimiz okuması her şeyimiz sloganıyla yola çıktık. Biz yerel yönetimler olarak sizlerin eğitim hayatınıza devam etmeniz ve diplamalarınızı alabilmeniz için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Bu tek başımıza başarabileceğimiz bir iş değil ailelerimizinde  de gayret göstermesi gerekmektedir tabiî ki de okul müdürlerimize ve öğretmenlerine çok daha fazla iş düşüyor. Yarın açık liseye kayıtlarımızın son günü. Altıeylül belediyesi olarak öğrencilerimizin kayıt ücretlerini karşılayacağız. Böylece siz değerli öğrencilerimiz eğitime katılmış ve 4 yılın sonunda diplomalarınızı almış olacaksınız. Okullarını bitiren öğrencilerimizi de belediyemizce mutlaka ödüllendireceğiz. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

Toplantının sonunda Altıeylül Belediye Başkanı Zekai KAFAOĞLU, Altieylül İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim ÇELİK ve Didar KAFAOĞLU öğrenci ve velileriyle sohbet ettiler.

02-02-201702-02-201702-02-201702-02-201702-02-201702-02-201702-02-201702-02-201702-02-201702-02-201702-02-2017

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.