BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Fabrika Gibi Okul" Mimar Sinan MTAL

Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi "Fabrika Gibi Okul" başlığı ile yerel basında haber oldu.
"Fabrika Gibi Okul" Mimar Sinan MTAL

Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi "Fabrika Gibi Okul" başlığı ile yerel basında haber oldu.

Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Sayın Ömer TEMİZ şunları söyledi:

“1084  öğrencinin eğitim gördüğü okulumuzda, öğrenciler hem okuyor hem de aile bütçesine katkı sağlıyor.Okulumuz son üç yıldaki 600 bin liralık geliri ile Türkiye genelinde en fazla döner sermaye geliri olan okullardan birisidir. Bu 600 000 liralık gelirin 100 000 lirası devletimize vergi olarak ödenip 35 000 liralık kısmı öğrencilere dağıtılmıştır. Balıkesir Organize Sanayi Bölgesinden yoğun talep görmekteyiz. Öğrencilerimizi sektörün ihtiyacını giderebilecek şekilde en modern ekipmanlar ile yetiştirmeye çalışıyoruz. Sayın Bakanımızın söylediği gibi sanayide işletmede ne varsa okulumuzda olacak.Okulumumuzda her yıl yaklaşık 2500 takım masa sıra üretip ekonomiye katkıda bulunuyoruz. Okullarımızdan hurdaya ayrılmış sıraları alıyoruz, en iyi şekilde onarıp ihtiyacı olan kurumlara ulaştırıyoruz.Okulumuzda iki yıl önce Bakanlığımız ve Mercedes-Benz firması arasında imzalanan protokol neticesinde Mercedes-Benz tarafında 1 milyon liralık yatırımla laboratuvar kuruldu. Bu laboratuvarda öğrencilerimizi iş garantili bir şekilde yetiştirip sektörün ihtiyacını gideriyoruz.Öğrencilerimiz 12.sınıfta işletmeye staja gittiklerinde yaklaşık 480 liralık bir kazanç elde etmektedirler. Bu 480 liralık tutarın yaklaşık 280 lirası devletimiz tarafından karşılanmaktadır.Okulumuz GMKA  ve Ulusal Ajans ile yapılan projeler ile yaklaşık 3,5 trilyon liralık bir yatırım ile atölye ve laboratuvarını son teknoloji ile donatmış ve sektörün ihtiyaç duyduğu ara eleman ihtiyacını karşılamaktadır.Öğrenci velilerine mesaj veren okul müdürümüz “ Türkiye’nin ara elaman ihtiyacı vardır. Sanayide sadece %20 oranında beyaz yakalı çalışmakta geriye kalan %80 lik kısım ara elemandır. Bu ara elaman ihtiyacını okulumuz karşılamaya çalışmaktadır. Okulumuzdan mezun olan öğrencilerimizi işsiz kalması çok zordur.”

Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Sayın Ömer TEMİZ, değerli öğretmenlerimiz ve sevgili öğrencilerimizi üretim ve eğitime katkı sağladıkları için tebrik ediyoruz. Başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz. 

16-11-201816-11-201816-11-201816-11-201816-11-2018

 

 

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.