BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Resmi Kurum Müdürleri Uzaktan Eğitim Süreci Değerlendirme Toplantısı

Resmi Kurum Müdürleri Uzaktan Eğitim Süreci Değerlendirme Toplantısı

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı resmi kurumların uzaktan eğitim sürecinde Eğitim Bilişim Ağı (EBA)'nın etkin ve verimli kullanılmasına yönelik ilçe genelinde yürütülecek uygulamalar, FATİH Projesi bileşenlerinin mevcut durumu, öğretmenlerin uzaktan hizmetiçi eğitim faaliyetleri, Bilişim Teknolojileri Rehber öğretmen görevlendirmeleri ile çevrimiçi olarak düzenlenen öğretmen, öğrenci ve veli bilgilendirme seminerleri konularında değerlendirme amacıyla resmi kurum müdürleri ile çevrimiçi olarak uzaktan eğitim süreci değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

FATİH Projesi Koordinatörü Bilişim Teknoloji Öğretmeni Ramazan Durmuş tarafından Altıeylül genelinde resmi kurumların EBA kullanım raporları, FATİH Projesi bileşenlerinin mevcut durumu, BT Rehber Öğretmen görevlendirmeleri ve hizmetiçi eğitim faaliyetleri konularında bilgilendirme sunumu yapıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Çetin Keren; "Kurum müdürlerimizin kurumlarının EBA kullanım raporlarını düzenli olarak takip etmeleri uzaktan eğitim sürecinin daha verimli yürütülebilmesi için büyük önem arz ediyor. Eğitim Bilişim Ağı pandemi süresince öğretmen ve öğrencilerimize uzaktan eğitim sürecinin verimli yürütülmesinde en büyük desteği sağladı. Milli Eğitim Bakanlığımızca pandemi sürecinden sonra da EBA'nın etkin olarak kullanımına devam edileceği, yüzyüze ve uzaktan eğitim sürecinin birlikte yürütüleceği hibrit eğitim modeli (karma eğitim) uygulanacağı değerlendirildiğinde kurumlarımızın Eğitim Bilişim Ağının verimli kullanılması yönünde daha fazla gayret göstermesi gerekiyor. 33 okulumuzda EBA destek noktası kurulumu yapılarak öğrencilerimizin EBA üzerinden konu tekrarı yapabilmesi ödev araştırması gibi birçok konuda hizmetine sunuldu. Tüm öğrencilerimizin bu merkezlerden azami istifade edebilmesi için kurum müdürlerimizce gerekli tedbirler alınıyor. Ayrıca BİGEP Projesi ile kurumlarımızda uzaktan eğitim sürecinin daha verimli yürütülebilmesi için birçok etkinlik ve projeler yürütülüyor. Öğrencilerimizin daha kaliteli daha nitelikli eğitim alabilmeleri için büyük çaba sarfeden okul idarecilerimizi, öğretmenlerimizi bir kez daha tebrik ediyor, gönülden teşekkür ediyorum." dedi.

12-04-202112-04-202112-04-202112-04-202112-04-202112-04-2021

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.