BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Ömer Halis Demir´in kabrine anlamlı ziyaret

Zağnospaşa Ortaokulu Satranç Takımı Şehit Ömer Halis Demir´in kabrini ziyaret etti.
Şehit Ömer Halis Demir´in kabrine anlamlı ziyaret

2-6 Mayıs 2017 tarihleri arasında Nevşehir´de yapılan Türkiye Küçük Kızlar Satranç Şampiyonasına katılan ve Türkiye 5.si olan öğrencilerimiz 15 Temmuz gecesi hain darbe girişiminde şehadete ulaşan Şehit Ömer Halis Demir´in kabrini ziyaret etti.

15 Temmuz gecesi Türkiye´nin yaşadığı en kara günlerden biri olmuştur. Darbeci teröristler ülkenin üniformasını giyerek bu ülkenin milletine silahlarını doğrultmuştur. Halkın darbeye karşı koyması, vatansever askerler ve emniyet teşkilatının bir bütün olması ile teröristler etkisiz hale getirilmiştir. O geceye dair birçok kahramanlık hikâyesini gördük, dinledik veya şahit olduk. Ancak o hikâyelerden en farklısı Ömer Halisdemir´e ait. O vatanının üzerine gelecek büyük bir darbeyi tek başına savuşturmuş ve ülkenin tarihini tek başına değiştirmiştir.

Niğde Çukurkuyu Köyü’nde yaşayan bir ailenin oğlu olan Ömer Halisdemir 42 yaşında Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda kıdemli başçavuş olarak vazifeli bir askerdi. 15 Temmuz darbe gecesi teröristlerin yanında yer almadığı gibi, onlara karşı koymuş ve 30 kurşunla şehit olmuştur.

 

09-05-2017

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.