BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tablet Bilgisayar Seti dağıtımları devam ediyor

Tablet Bilgisayar Seti dağıtımları devam ediyor

Uzaktan eğitim sürecinde internet ve cihaz ihtiyacı olan öğrencilere ulaştırılmak üzere sosyal sorumluluk kapsamındaki desteklere ilave olarak Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından tedarik edilen 500 bin tablet bilgisayarın sevkiyat ve dağıtım süreci devam ediyor. Tablet bilgisayarlar kontrol aşamalarının ardından hızla sevkiyat aşamasına alınıyor ve okullarımıza ulaştırılıyor. Teslim edilen tabletlerin içinde, öğrencilerin canlı ders ve EBA platformundan faydalanmaları için SIM kart ile birlikte ihtiyaç duyacakları aylık 25 GB'a kadar kotalı internet paketi de yer alacaktır. Aile veya öğrencilerin tablet bilgisayar talebi için ailelerin gelir durumu, okul çağındaki kardeş sayısı, özel eğitim gereksinimi, öğrencinin akademik başarısı gibi kriterler doğrultusunda resmî veriler üzerinden Bakanlıkça hazırlanan dağıtım stratejisi çerçevesinde dağıtımlar gerçekleştirilmektedir.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Çetin KEREN, Bilgi İşlem ve Eğitim Teknolojileri Şube Müdürümüz Sayın Ahmet Melik Gül ile birlikte Ayşebacı Şehit İsa Yavaş Ortaokulu ve Yarış Ortaokulunda öğrenim gören uzaktan eğitimde internet ve cihaz ihtiyacı olan öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığımızca gönderilen tabletlerini teslim etti. Bu dağıtım kapsamda 25 farklı okulumuzda 104 adet tablet teslim edildi. 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Çetin KEREN, Altıeylül İlçemizde uzaktan eğitim sürecinde ortaokul ve lisede öğrenim gören, cihaz ve internet erişimi ihtiyacı olan 446 öğrencilerimize tabletlerinin teslim edeceğini ifade etti.

 

07-01-202107-01-202107-01-202107-01-202107-01-2021

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.