BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEKNOFEST Ülkemizin Geleceğini Şekillendiriyor

TEKNOFEST Ülkemizin Geleceğini Şekillendiriyor

İlki 2018'de gerçekleştirilen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali; teknoloji yarışmaları, hava gösterileri, konserler, çeşitli konularda gerçekleştirilen söyleşi ve etkinlikler gibi birçok faaliyete ev sahipliği yaparak toplumda teknolojiye olan ilgiyi artırmayı ve Türkiye'nin teknoloji üreten ve geliştiren bir topluma dönüşmesi konusunda farkındalık oluşturmayı hedeflemektedir. Yüz binlerce gencin hayallerini gerçekleştirmesi için TEKNOFEST kapsamında çeşitli disiplin ve kategorilerde teknoloji yarışmaları düzenlenmektedir. 

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında ilkokul seviyesinden ortaokul, lise, lisans, lisansüstü ve mezun seviyesine kadar öğrencilerimize yönelik olarak roket, robot, yapay zekâ, biyoteknoloji, insansız hava araçları, elektrikli araç, otonom, yeni nesil ulaşım, mikro elektronik teknolojileri alanlarında yarışmalar düzenlenmektedir. 

Türkiye Yüzyılında Ülkemizin yerli ve milli teknoloji hamlesinde büyük katkısı olan TEKNOFEST yarışmalarına ilkokul, ortaokul ve lise seviyesinde öğrencilerimizin başvuru yapmasını temenni ediyorum. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından öğretmen ve öğrencilerimizin TEKNOFEST Yarışmalarına azami düzeyde katılım sağlaması için gerekli destek sağlanacaktır. Başvuru yapan öğrencilerimize başarılar diliyorum.

Çetin KEREN 
İlçe Milli Eğitim Müdürü

 


Tüm başvurular www.t3kys.com  sistemi üzerinden devam etmektedir. 

Detaylı bilgi teknofest.org sayfasında mevcuttur. 

Başvuru için son tarih: 20 Şubat 2024 

02-02-202402-02-202402-02-202402-02-202402-02-2024


altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.