BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

THK (Türk Hava Kurumu) 99. Kuruluş Yıl Dönümü kutlama etkinlikleri kapsamında THK Balıkesir Şube Yönetimi İlçe Milli Eğitim Müdürümüzü ziyaret etti

THK (Türk Hava Kurumu) 99. Kuruluş Yıl Dönümü kutlama etkinlikleri kapsamında THK Balıkesir Şube Yönetimi İlçe Milli Eğitim Müdürümüzü ziyaret etti

THK (Türk Hava Kurumu) 99. Kuruluş Yıl Dönümü kutlama etkinlikleri kapsamında THK Balıkesir Şube Yönetimi Mehmet Yılmaz, İsmail Cengiz, Ahmet Adıgüzel ve Hikmet Türker İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Çetin Keren'i makamında ziyaret etti. 

Türk Hava Kurumu, Türkiye'nin havacılık sektöründeki 99 yıllık birikimi ve başarıları ile 99. yılını kutlamaktadır. Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde, "İstikbal Göklerdedir" ilkesiyle kurulan bu köklü kuruluş, genç nesillere havacılık tutkusunu aşılamak ve havacılığın farklı alanlarında ilerleme sağlamak amacıyla yola çıkmıştır.

THK Türkkuşu Eğitim Merkezlerinde, paraşüt, planör, model uçak, yelken kanat, yamaç paraşütü, mikrolight ve balon branşlarında sunduğu eğitimlerle dünya genelinde öne çıkan bir kurum olmayı hedeflemektedir. Aynı zamanda kurumumuz, havadan yangın söndürme, hava ambulans, uçak bakım hizmetleri, akademik eğitimler, pilotaj eğitimleri, uçak bakım ve modernizasyon, sigorta faaliyetlerinden Türkiye'nin havacılık alanındaki lider kuruluşlarından biri olma yolunda ilerlemektedir.

16 Şubat 2024 tarihinde 99 yaşına giren Türk Hava Kurumu'nun, Türkiye Yüzyılı'na özel hazırlanan afişlerinin daha geniş bir kitleye ulaşması, sportif havacılığın sevdirilmesi ve yaygınlaştırılması hedeflenmektedir.

22-02-202422-02-2024

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.