BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TUBİTAK 16. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Türkiye 3.lüğü

TUBİTAK 16. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Türkiye 3.lüğü

TÜBİTAK 2204 B 16. Ortaokul Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışmasında Burhan Erdayı Ortaokulu Öğrencileri Ecrin Duygu Gedikli, Ömer Enes Kara ve danışman öğretmenleri Hanife YILDIZ'dan oluşan proje ekibi Biyoloji alanında Türkiye üçüncülüğü derecesi elde etti. 

Gıda Arzı ve Güvenliği tematik alanında hazırladıkları "Aktif Halokromik Gıda Ambalajı" adlı projelerinin stant ve jüri sunumlarını Diyarbakır'da gerçekleşen Türkiye finalinde 4 gün boyunca gerçekleştirdiler. Bilim jürisinin yaptığı değerlendirmeler sonucunda Biyoloji dalında üçüncülük ödülü almaya hak kazanan ekip, projenin deneysel çalışmalarının ve raporlamanın iki yıldır sürdüğünden bahsetti. İlimizden Türkiye finallerine girmeye hak kazanan tek devlet okulu olmasının yanında üçüncülük ödülüyle de ilçemiz Altıeylül'ü, Balıkesir'i ve Güney Marmara bölgesini başarıyla temsil etmişlerdir.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Çetin Keren, Biyoloji alanında Türkiye üçüncülüğü derecesi kazanan öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik etti.
09-11-202209-11-202209-11-2022

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.