BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Umut Yıldızları Ekibinin Çin Gezisi

Milli Eğitim Bakanlığımız ve UBİKAV Vakfı işbirliği ile gerçekleştirilen ve Türkiye genelindeki ortaöğretim öğrencilerinin katıldığı ‘Hayalimdeki Çin Resim Yarışması’nı kazanan 8 öğrenci Çin Halk Cumhuriyeti’nin resmi davetlisi olarak 26 Haziran 2016 - 5 Temmuz 2016 tarihleri arasında Çin ziyaretini gerçekleştirdi.
Umut Yıldızları Ekibinin Çin Gezisi

Balıkesir Kadriye Kemal Gürel Güzel Sanatlar Lisesi öğrencimiz Emre Yiğit Sönmez "Hayalimdeki Çin" yarışmasında dereceye girerek Çin Halk Cumhuriyeti´nin davetlisi olarak Umut Yıldızları ekibiyle birlikte Çin ziyareti gerçekleştirdi.

Türkiye – Çin Umut Yıldızları grubu Başkent Beijing’de Çin Halk Cumhuriyeti yetkilisi Zhu Qİ tarafından karşılandı. Yapılan toplantıda iki ülke arasında siyasi ,ekonomik ve kültürel alanda işbirliğinin her geçen gün artmakta olduğu vurgulandı. Zhu Qi ‘ –Başbakanlık olarak Umut Yıldızlarının gezisini yakından izleyeceğiz .Her konuda yardımcı olacağımızı bilin. Ne eksiğiniz varsa bize iletin, yardımcı olalım.’ dedi.

Kültür Bakanlığı yetkilisine teşekkür ederek söze başlayan UBİKAV Vakfı başkanı ise özetle şunları söyledi.
‘Geçen yıl bu zamanlarda Vakıfta yaptığımız toplantıda dedik ki Hayalimdeki Çin diye bir resim yarışması düzenleyelim. Çin HALK Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ile görüştük onay aldık. M.E.B. Müsteşar Yardımcısıyla görüştük onlardan da onay aldık ve bu işe başladık. Bu yıl Çin’e 8 öğrenci ile geldik. Bir yıl sonra 18 öğrenciyle geleceğiz .Her yıl öğrenci sayısını arttırarak bu yarışmayı devam ettireceğiz. UBİKAV Vakfı olarak yarışmanın tek bir anlamı var .O da Türk – Çin ilişkilerine katkıda bulunmak. Sanki kendi evimizde gibiyiz.’


Umut Yıldızları Başken Beijing’de Zhongyang Güzel Sanatlar Akademisi’nin lise bölümü öğrencileriyle buluştu. Karşılıklı oturup birbirlerinin resimlerini yaptılar.
Umut Yıldızları Başkent Beijing’den başka Şiyan ve Şangay şehirlerini gezip bol bol fotoğraf çektiler.

UMUT YILDIZLARI EKİBİ ÖĞRENCİ LİSTESİ

 

DERECE

AD - SOYAD

İL / İLÇE

OKUL

1

MUSTAFA EMRE ALPTEKİN

ISPARTA/MERKEZ

ISPARTA BİLİM VE SANAT MERKEZİ

2

EMRE YİĞİT SÖNMEZ

BALIKESİR/ALTIEYLÜL

KADRİYE KEMAL GÜREL GÜZEL SANATLAR LİSESİ

3

GİZEM MUCAN

AYDIN/ÇİNE

70. YIL MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

4

AYLİN SÜRÜCÜ

AYDIN/EFELER

YÜKSEL YALOVA GÜZEL SANATLAR LİSESİ

5

İREM GÜLTEPE

AYDIN/EFELER

YÜKSEL YALOVA GÜZEL SANATLAR LİSESİ

6

NESLİHAN KALAYCI

AYDIN/EFELER

YÜKSEL YALOVA GÜZEL SANATLAR LİSESİ

7

İLKER ALEMDAR

RİZE/MERKEZ

RİZE TÜRK TELEKOM GÜZEL SANATLAR LİSESİ

8

ECEM ÖZDEMİR

İSTANBUL/ŞİŞLİ

MECİDİYEKÖY ANADOLU LİSESİ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14-07-201614-07-201614-07-201614-07-2016

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.