BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yeni Bir Hayat Projesi Kapsamındaki Ev Ziyaretlerimiz Devam Ediyor.

Yeni Bir Hayat Projesi Kapsamındaki Ev Ziyaretlerimiz Devam Ediyor.

Yeni Bir Hayat Projesi kapsamında yapılan ev ziyaretlerimiz tüm hızıyla sürmekte. Burhan Erdayı İlkokulu öğrencisi olan Elisar ve Hetham Orabi Kassap Bashi’nin ailesi, Burhan Erdayı İlkokulu Mdr. Yrd.Meryem MİRAN, 3.sınıf öğretmeni Lütfi ÇALIŞKAN ve İlçe Milli Eğitim Proje Ekibi öğretmeni tarafından 19.01.2017 Perşembe günü ziyaret edildi.

Suriyeli aile ülkelerinde çıkan iç karışıklıklar nedeniyle Türkiye’ye geldiklerini belirtti. Yurdumuzun çeşitli illerini dolaştıktan sonra Balıkesir’in Altıeylül ilçesine yerleşmeye karar veren Suriyeli ailemiz uyum sağlamakta zorluk çekmediklerini ve burada kalmak istediklerini belirttiler.

Türkçe kurslarına katılarak Türkçesini geliştirip iş bulabilmeyi planlayan   üniversite mezunu anneye  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Türkçe kurslarının nerelerde açıldığı hakkında bilgilendirme yapıldı. Ayrıca ikinci dönem başında açılacak olan Türkçe kursuna kayıt işleminde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yardımcı olunacağı belirtildi.

Elisar, okulda öğretmenini ve arkadaşlarını çok sevdiğini belirtti.Sınıf öğretmeni de başarılı, zeki, gayretli bir öğrenci olduğunu ve Türkçe’yi de okul sayesinde kısa sürede öğrendiğini belirtti.

 

Misafirperverlikleri için aileye teşekkür edilerek hediyeler takdim edildi.

23-01-201723-01-201723-01-201723-01-2017

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.