BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yeni Duyuru - Okul Müdürlüklerinin Dikkatine!

Yeni Duyuru - Okul Müdürlüklerinin Dikkatine!

2017 Yılı Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Uygulaması Tercih ve Yerleştirme Kılavuzunun 1.4.ç) maddesinde "Açık ortaöğretim kurumlarına yerleşen öğrencilerin, talep etmeleri halinde İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonunca, nakil mevzuatına göre boş kalan kontenjanlara 11-14 Eylül 2017 tarihlerinde, 3 (üç) tercih alınarak, YEP üstünlüğüne göre il/ilçe sınırları içerisinde yerleştirmesi yapılacaktır." denilmektedir. İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonlarınca Yürütülecek Olan Yerleştirmeye Esas Nakil Başvuru işlemleri kapsamında;

Not-01: İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonlarınca Yerleştirmeye Esas Nakil başvuruları bir kereye mahsus olacak şekilde 11-14 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Yerleştirmeye esas nakil işleminde 3 (üç) tercih alınacak ve YEP üstünlüğüne göre merkezi olarak yerleştirme işlemi yapılacaktır.


Not-02: İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonlarınca sisteme girişi yapılan başvurular onaylandıktan sonra Veli Talebi ile başvuru üzerinde sonradan değişiklik yapılmak istenirse başvurunun onaylandığı ekran üzerinden "Değişiklik İçin Başvuruyu Aç" seçeneği seçilerek kayıt edilmelidir. Ve öğrencinin başvurusu üzerinde gerekli değişiklikler yapıldıktan sonra mutlaka tekrar "Onaylandı" olarak kayıt edilmelidir.


Not-03: Yerleştirme İşlemleri sonunda herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleşemeyen öğrencilerin 11-14 Eylül 2017 tarihleri arasındaki Yerleştirmeye Esas Nakil Başvuru iş ve işlemleri sadece "İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonlarınca" yürütülecektir. Okul/Kurum Müdürlüklerine bilgi almak için başvuru yapan öğrencilerin İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonlarına yönlendirilmesi gerekmektedir.

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.