BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

´Bilişimde Paylaşan Kardeş Okullar´

Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde Karesi-Özel Doğa Ortaokulu Müdürlüğü, Balıkesir General Kemal Ortaokulu Müdürlüğü, Konakpınar Şehit Jandarma Başçavuş Erbu Serpan Ortaokulu Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü imzalandı
´Bilişimde Paylaşan Kardeş Okullar´

Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce koordine edilen ´Bilişimde Paylaşan Kardeş Okullar´ Projesi kapsamında Karesi-Özel Doğa Ortaokulu Müdürlüğü, Balıkesir General Kemal Ortaokulu Müdürlüğü, Konakpınar Şehit Jandarma Başçavuş Erbu Serpan Ortaokulu Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü imzalandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim Çelik, resmi ve özel kurumlarda öğrenim gören tüm öğrencilerimizin milli ve manevi değerlere bağlı bireyler olarak yetiştirilmesinde hep birlikte hareket edilmesi gerektiğini ifade ederek protokolün bu anlamda önem taşıdığını belirtti.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim Çelik, resmi ve özel okullar arasında yapılan işbirliği protokolü değerlendirme toplantısında;" ´Bilişimde Paylaşan Kardeş Okullar´ Projesi ile eğitim ortamlarının zenginleştirilmesi, özel ve resmi kurumlar arasındaki işbirliği kültürünün yaygınlaştırılması, farklı okullarda öğrenim gören öğrencilerimiz arasında dayanışmanın sağlanması ve BENGİ Projesinin önemli bir ayağı olan değerler eğitimine katkı sunması amaçlanmaktadır.

Bu bağlamda Balıkesir General Kemal Ortaokulu Müdürlüğü, Konakpınar Şehit Jandarma Başçavuş Erbu Serpan Ortaokulu Müdürlüğü  ve Karesi-Özel Doğa Ortaokulunda eğitim gören ortaokul öğrencilerinin akademik çalışmalarının, okullarda yürütülen etkinlik ve faaliyetlerin, Bilişimde Üretim bilincinin yaygınlaştırılması adına Bilişim Teknolojilerinin etkin kullanımı ile okulların imkanlarının öğrencilerin kodlama ve robotik faaliyetlerinde etkin kullanılarak paylaşılması amaçlanmaktadır.

Balıkesir General Kemal Ortaokulu ile Konakpınar Şehit Jandarma Başçavuş Erbu Serpan Ortaokulu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım derslerinde robotik-kodlama eğitimlerinde kullanılmak üzere temel arduino eğitim setleri robotik eğitim setleri kazandırılacaktır. Öğrencilerin okullarda yaptıkları çalışmaları ortak bir şekilde sergileyebilmeleri için ortam oluşturulacaktır." dedi.

Ayrıca Protokol kapsamında istekli öğretmenlerimize yönelik "Öğrencilerimizin Üretkenliğini nasıl Tetiklersiniz? LEGO® MINDSTORMS® Education ve WeDo 2.0 Eğitim Programları" kapsamında Robotik ve Kodlama Eğitici Eğitimleri düzenlenecektir.

15-01-201815-01-201815-01-201815-01-2018

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.