BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemizde bulunan 24 Kurumumuz Bilim Fuarı Düzenleyecek

TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi Başkanlığınca düzenlenen 4006 Bilim Fuarları Destekleme Programı kapsamında İlçemizde 24 başvuru kabul edilmiştir.
İlçemizde bulunan 24 Kurumumuz Bilim Fuarı Düzenleyecek

            Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen “Eğitimde İşbirliği Protokolü” kapsamında ülkemizde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı açılmıştır. 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı 5-12. sınıfta okumakta olan öğrencilerin öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, öğrenciler ve izleyiciler için eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturmayı amaçlamaktadır.

                 2016 çağrı döneminde Bilim Fuarları Destekleme Programı kapsamında İlimizde 134 başvuru kabul edilmiştir. Altıeylül İlçesi kabul edilen  24 başvuru ile il genelinde 1. sırada yerini almıştır.

            5-12. sınıflar arasında eğitim öğretim hizmeti veren okulların yanı sıra BİLSEM’lerde de düzenlenecek olan fuar etkinlikleri 7 Mart – 3 Haziran 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. 

                Bu başarıda emeği geçen eğitim yöneticilerimizi ve öğretmenlerimizi kutlar, fuar sürecinde de başarılı çalışmalarının devamını dileriz.

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.