BALIKESİR ALTIEYLÜL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAYGI VE ÖZLEMLE ANIYORUZ

SAYGI VE ÖZLEMLE ANIYORUZ

          Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk,  ebediyete intikalinin 81. yılında tüm yurtta olduğu gibi Balıkesir'de de törenle anıldı.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü 81 yıl önce sonsuzluğa uğurladık! Aziz hatırasını saygıyla ve şükranla anıyoruz!

        Anma törenleri Atatürk anıtına çelenklerin konulmasıyla başladı. Büyük Önder Atatürk'ün hayata veda ettiği saat olan 09.05'te siren sesleri eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okunarak bayraklar yarıya indirildi. Tören daha sonra Salih Tozan Kültür ve Sanat Merkezi Salonu'nda düzenlenen anma programı ile devam etti. Öğrencilerin şiirleri ve oratoryo (Altaylar'dan Anıtkabir'e) gösterilerinin sunulduğu törende, Atatürk'ün eserleri anlatıldı.

         İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim ÇELİK'te, yayınlamış olduğu mesajında şunları belirtti;

      "Atatürk'ün milletimizden aldığı güçle başlattığı tarihi yolculuk, destansı bir mücadeleye dönüşerek 1923'te Cumhuriyetimizin kurulmasıyla taçlanmış, bu mücadelede gösterdiği inanç ve kahramanlıkla tüm dünyanın hayranlığını ve takdirini kazanmıştır.

       "Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kafidir." sözüyle bize ışık tutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü anlamak,fikirlerini kavramak ve onu işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak bizim en büyük görevimizdir. 

      Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyetinin kurucu lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, ebedîyete intikalinin 81. yıl dönümünde kendisini minnet ve şükran duygularımızla anıyorum."

 

İbrahim ÇELİK
İlçe Milli Eğitim Müdürü

altieylul10meb.gov.tr Bahçelievler Mahallesi Sanat Okulu caddesi No1/18 Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 244 45 11 / 95 / 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.